Polski Portal Morski
Aktualności

Piotr Myszka wygrał regaty Portugal Grand Prix

Piotr Myszka wygrywa regaty Portugal Grand Prix będące generalnym sprawdzianem przed rozpoczynającymi się 7 marca mistrzostwami Europy w klasie RS:X. Reprezentant Polski i zawodnik KS AZS AWFIS Gdańsk – Sekcja Żeglarska wszystkie osiem wyścigów kończył w pierwszej trójce – cztery wygrał, trzy razy był drugi i raz trzeci.

– To były regaty treningowe, wynik nie był najważniejszy, choć oczywiście cieszy. Najbardziej się cieszę z faktu, że dobrze pływałem zarówno w słabym, jak i silnym wietrze. To dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy. Forma jest, sprzęt sprawdzony, teraz tylko ostatnie szlify przed mistrzostwami, które są kolejnym etapem przed główną imprezą, czyli igrzyskami – mówi Piotr Myszka.

Na siódmym miejscu rywalizację ukończył Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski), a wśród kobiet szósta była Maja Dziarnowska (Sopocki Klub Żeglarski), która pierwsze dwa dni regat pływała z usterką sprzętu, a gdy dzisiaj wymieniła deskę, wygrała trzy wyścigi. W zawodach nie wystartowała Zofia Klepacka (Sailing Legia), która do Vilamoury dotarła już w trakcie regat. W Portugal Grand Prix rywalizowała także nasza olimpijska załoga w klasie 470 Skrzypulec & Ogar-Hill. Agnieszka (SEJK Pogoń Szczecin ” Optymist ” Laser ” 420 ” 470 “) i Jola (UKŻ Wiking Toruń) rywalizację na bardzo dobrym, szóstym miejscu. A już 8 marca, w Vilamourze Polki rozpoczną ściganie w mistrzostwach świata klasy 470. Trzymamy kciuki.

Wyniki: http://vilamourasailing.sailti.com/en/default/races/race-resultsall/text/3rd-portugal-grand-prix-round-2-en/menuaction/index

źródło: PZŻ

Zobacz podobne

Zbiornik na propylen już na placu budowy

Autor

Kadłub bezzałogowego statku Mayflower zbudowany w Gdańsku

Autor

Port Szczecin – Świnoujście w zimowym pejzażu

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie