Polski Portal Morski
Aktualności

Piotr Myszka wygrał regaty Portugal Grand Prix

Piotr Myszka wygrywa regaty Portugal Grand Prix będące generalnym sprawdzianem przed rozpoczynającymi się 7 marca mistrzostwami Europy w klasie RS:X. Reprezentant Polski i zawodnik KS AZS AWFIS Gdańsk – Sekcja Żeglarska wszystkie osiem wyścigów kończył w pierwszej trójce – cztery wygrał, trzy razy był drugi i raz trzeci.

– To były regaty treningowe, wynik nie był najważniejszy, choć oczywiście cieszy. Najbardziej się cieszę z faktu, że dobrze pływałem zarówno w słabym, jak i silnym wietrze. To dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy. Forma jest, sprzęt sprawdzony, teraz tylko ostatnie szlify przed mistrzostwami, które są kolejnym etapem przed główną imprezą, czyli igrzyskami – mówi Piotr Myszka.

Na siódmym miejscu rywalizację ukończył Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski), a wśród kobiet szósta była Maja Dziarnowska (Sopocki Klub Żeglarski), która pierwsze dwa dni regat pływała z usterką sprzętu, a gdy dzisiaj wymieniła deskę, wygrała trzy wyścigi. W zawodach nie wystartowała Zofia Klepacka (Sailing Legia), która do Vilamoury dotarła już w trakcie regat. W Portugal Grand Prix rywalizowała także nasza olimpijska załoga w klasie 470 Skrzypulec & Ogar-Hill. Agnieszka (SEJK Pogoń Szczecin ” Optymist ” Laser ” 420 ” 470 „) i Jola (UKŻ Wiking Toruń) rywalizację na bardzo dobrym, szóstym miejscu. A już 8 marca, w Vilamourze Polki rozpoczną ściganie w mistrzostwach świata klasy 470. Trzymamy kciuki.

Wyniki: http://vilamourasailing.sailti.com/en/default/races/race-resultsall/text/3rd-portugal-grand-prix-round-2-en/menuaction/index

źródło: PZŻ

Zobacz podobne

Kongres Morski już za kilka dni! Wielkie przygotowania do wielkiego wydarzenia!

BS

PGNiG chce produkować gaz z bioodpadów

BS

Zlot żaglowców Baltic Sail Gdańsk 2021

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie