Polski Portal Morski
port Gdynia
Aktualności Porty

Port Gdynia: Załadunek dwóch generatorów na statek Tasmanic Winter

Do Portu Gdynia w dniu 8 marca 2021 przypłynął statek typu heavy lift mv „Tasmanic Winter” celem podjęcia 3-ch generatorów z wyposażeniem z partii 5 szt. składowanych na Nabrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Za obsługę całego ładunku odpowiedzialna była firma Port Consultants, która jest wyłącznym operatorem portowym i spedytorem ładunków ciężkich z zakładów produkcyjnych GE we Wrocławiu oraz w Elblągu. Do operacji przeładunkowych wykorzystuje własny sprzęt specjalistyczny w tym mobilną suwnicę o udźwigu 700 ton.

Dwa generatory o wadze 280 ton każdy oraz jeden z najcięższych generatorów o wadze 453 ton zostały dostarczone do portu drogą kolejową. Po rozładunku z wagonu, każdy generator wymagał demontażu oprzyrządowania transportowego a następnie montażu wyposażenia i przygotowania do wysyłki morskiej.

Za stronę agencyjną odpowiedzialna była Morska Agencja Gdynia.

Port Gdynia poprzez stałe inwestycje w rozbudowę infrastruktury lądowo – wodnej, stwarza dogodne warunki do przeładunków coraz cięższych towarów – project cargo.

Źródło: Port Gdynia

Zobacz podobne

PKN Orlen. Finalizacja przejęcia OTP – największego przewoźnika drogowego paliw płynnych w Polsce

AB

Eksperci: Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu to dobry projekt!

BS

Niemcy: Zieloni oburzeni powołaniem fundacji wspierającej Nord Stream 2

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie