Polski Portal Morski
Port Hel
Aktualności Inne Porty

Port Hel-Zachód zostanie wyremontowany

Około 40 mln zł ma kosztować remont i przebudowa falochronów i nabrzeży w porcie Hel -Zachód – wynika z Oceny Skutków Regulacji (OSR) do projektu rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie granicy portu morskiego Hel-Zachód.

W OSR napisano, że konstrukcje w istniejącym porcie są w złym stanie technicznym, o czym świadczą liczne spękania nawierzchni i ich osiadanie, przez co wymagają znacznych prac remontowych.

Dodano, że dokładne koszty będą znane m.in. wykonaniu projektów przebudowy lub remontu.

Z OSR wynika, że szacunkowy koszt remontu Falochronu Południowego to około 12 mln zł brutto, Falochronu Wejściowego – około 7 mln zł brutto. Z kolei na Falochron Wschodni, Nabrzeże Wschodnie, Nabrzeże Skarpowe trzeba będzie wydać około 10 mln zł aby je wyremontować.

W Ocenie Skutków Regulacji podano też, że koszt budowy nowego falochronu zapobiegającego nadmiernemu falowaniu oszacowano na około 11 mln zł brutto.

W uzasadnieniu do rozporządzenia napisano, że po wejściu w życie nowych przepisów w granice portu morskiego Hel-Zachód włączone zostaną akweny, falochrony, pirs, nabrzeża wraz z obszarami lądowymi przylegającymi bezpośrednio do nabrzeży oraz drogi wraz z infrastrukturą techniczną, które w całości stanowią potencjalny obszar przeznaczony pod rozwój i funkcjonowanie portu.

Źródło PAP Fot. Port Hel

Zobacz podobne

The Ocean Race Europe: Polacy kończą na drugim miejscu!

AB

Próby morskie jednostki H-13 Przemko

BS

Studenci Akademii Marynarki Wojennej pod wodą

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie