Polski Portal Morski
Aktualności Bez kategorii Extra Inne

„Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”dotarła na Litwę

Fundacja Polskich Wartości wraz z wolontariuszami są już na Litwie i rozwożą  paczki z darami, które  zostaną przekazane do polskich rodzin, osób starszych i samotnych w ciężkiej sytuacji materialnej, a także do instytucji takich jak szkoły, przedszkola, ośrodki, kluby zrzeszające Polaków.

Zespół odwiedzi Szkołę Podstawową w Czużokompie, w Pikieliszkach, Szkołę im. Szymona Konarskiego w Wilnie, Szkołę i przedszkole Wilija w Wilnie – Taikos, Klub Weteranów Armii Krajowej w Wilnie, Stowarzyszenie Miłosierdzia Bożego w Solecznikach, Polską Szkołę Specjalną w Solecznikach, Ośrodek dla osób niepełnosprawnych w Solecznikach, Polską Szkołę Podstawową w Rakańcach, Szkołę Podstawową Dajnowie, Przedszkole Kamionka, Miejscowość Turgiele, Miejscowość Butrymańce oraz osoby prywatne.

W paczkach dla naszych Rodaków w Litwy znajdują się produkty o długim terminie przydatności jak mąka, cukier, olej, ryż, kasza, makarony, kawa, herbata, konserwy mięsne i rybne oraz słodycze  (ciastka, czekolady). Dodatkowo przygotowane zostały paczki z artykułami szkolnymi, zabawkami oraz chemią gospodarstwa domowego.  Podczas akcji zostanie przekazany również do Hospicjum w Wilnie oczyszczacz powietrza oraz materiały medyczne. Miłym akcentem paczki są podarowane od serca zrobione przez dzieci kartki świąteczne.

To wspaniała inicjatywa, w której udział zaangażował się Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Klaster Morski Pomorza Zachodniego, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, Polskie Terminale, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Totalizator Sportowy, SEC, Netto i wiele innych.

Polska Morska objęła akcję patronatem medialnym.

To w ramach kolejnej edycji akcji Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach, którą organizuje Fundacja Polskich Wartości.

Zobacz podobne

Odbudowa jazów na terenie Zarządu Zlewni w Nysie w ramach Programu Kształtowania Zasobów Wodnych dla rolnictwa

KM

Henryk Jaskuła i Andrzej Rościszewski zostaną uhonorowani w Gdyni

KM

Grupa Azoty : import nawozów i tworzyw do UE uderza w rentowność europejskich producentów

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie