Polski Portal Morski
Aktualności Bez kategorii Extra Inne

„Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”dotarła na Litwę

Fundacja Polskich Wartości wraz z wolontariuszami są już na Litwie i rozwożą  paczki z darami, które  zostaną przekazane do polskich rodzin, osób starszych i samotnych w ciężkiej sytuacji materialnej, a także do instytucji takich jak szkoły, przedszkola, ośrodki, kluby zrzeszające Polaków.

Zespół odwiedzi Szkołę Podstawową w Czużokompie, w Pikieliszkach, Szkołę im. Szymona Konarskiego w Wilnie, Szkołę i przedszkole Wilija w Wilnie – Taikos, Klub Weteranów Armii Krajowej w Wilnie, Stowarzyszenie Miłosierdzia Bożego w Solecznikach, Polską Szkołę Specjalną w Solecznikach, Ośrodek dla osób niepełnosprawnych w Solecznikach, Polską Szkołę Podstawową w Rakańcach, Szkołę Podstawową Dajnowie, Przedszkole Kamionka, Miejscowość Turgiele, Miejscowość Butrymańce oraz osoby prywatne.

W paczkach dla naszych Rodaków w Litwy znajdują się produkty o długim terminie przydatności jak mąka, cukier, olej, ryż, kasza, makarony, kawa, herbata, konserwy mięsne i rybne oraz słodycze  (ciastka, czekolady). Dodatkowo przygotowane zostały paczki z artykułami szkolnymi, zabawkami oraz chemią gospodarstwa domowego.  Podczas akcji zostanie przekazany również do Hospicjum w Wilnie oczyszczacz powietrza oraz materiały medyczne. Miłym akcentem paczki są podarowane od serca zrobione przez dzieci kartki świąteczne.

To wspaniała inicjatywa, w której udział zaangażował się Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Klaster Morski Pomorza Zachodniego, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, Polskie Terminale, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Totalizator Sportowy, SEC, Netto i wiele innych.

Polska Morska objęła akcję patronatem medialnym.

To w ramach kolejnej edycji akcji Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach, którą organizuje Fundacja Polskich Wartości.

Zobacz podobne

Rozporządzenie wydłużające okres połowu szprota – w konsultacjach publicznych

BS

Budowa i zasady działania systemu Port Community System tematem seminarium naukowego

Autor

Gaz-System i rumuński TRANSGAZ zawarli porozumienie o współpracy

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie