Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Żegluga

„Dar Młodzieży” wyruszył w rejs szkoleniowy

Na pokładzie Daru Młodzieży doświadczenie zdobyło już tysiące żeglarze. Dzisiaj ta piękna jednostka zainaugurowała kolejny sezon praktyk morskich. Jak informuje gdynia.pl, żaglowiec wypłynął z Gdyni zabierając na pokład przeszło stu studentów z belgijskiego Hogere Zeevart School. Podczas pierwszego rejsu w sezonie jednostka spędzi niemal miesiąc na morzu. Do portu zawinie dopiero 16 kwietnia, kiedy przypłynie do Antwerpii.

– Rejs prowadzi z Gdyni do Antwerpii. Będziemy przepływać przez cieśniny duńskie, pływać po Morzu Północnym, tak żeby studenci mieli możliwość prowadzenia nawigacji w różnych warunkach, zarówno na żaglach, jak i pod silnikiem – mówi kapitan Rafał Szymański, komendant Daru Młodzieży.

Zgodnie z harmonogramem praktyk morskich w Antwerpii belgijskich studentów zmienią uczniowie ze szkół morskich ze Szczecina, Świnoujścia, Kędzierzyna-Koźla i Gdańska. Z nimi na pokładzie żaglowiec ma wrócić do Gdyni 24 kwietnia. Przez dwa tygodnie będzie jeszcze pływał po Zatoce Gdańskiej i tam będzie można go zobaczyć. 15 maja „Dar Młodzieży” wróci na swoje stałe miejsce przy nabrzeżu Pomorskim, ale tylko na chwilę. Zabierze kolejną grupę uczniów, którzy przez 30 dni będą się szkolić na wodach Zatoki Gdańskiej. 14 czerwca żaglowiec wypłynie z Gdyni i powróci do naszego miasta dopiero 10 października. W drugiej części sezonu na „Darze Młodzieży” praktyki odbędą kolejne grupy studentów Wydziałów Nawigacyjnego i Mechanicznego Uniwersytetu Morskiego oraz grupa uczniów z Kędzierzyna-Koźla. W planach są zawinięcia do Kłajpedy, Turku, Tallina, Mariehamnu, Szczecina, Rostocku, Bremerhaven, La Coruny, Lizbony i Kadyksu.

Źródło PZŻ fot. Gdynia.pl

Zobacz podobne

Konsolidacja polskich stoczni odpowiedzią na wyzwania czasu pandemii ?

KD

Dokonuje się historia. Ruszyło drążenie tunelu w Świnoujściu!

AB

Minister Andrzej Adamczyk. Przekop Mierzei Wiślanej szansą dla całego regionu

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie