Polski Portal Morski
Akcje Polski Morskiej Aktualności Extra Klaster Morski

Fundacja Polskich Wartości po raz kolejny dostarczyła Polakom dary na Wileńszczyznę

Fundacja Polskich Wartości ze Szczecina dostarczyła Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie 500 paczek żywnościowych, kilkadziesiąt paczek z artykułami chemicznymi i szkolnymi oraz sprzęt AGD, a także oczyszczacz powietrza dla wileńskiego hospicjum.

– Pomoc jest skierowana przede wszystkim do ośrodków polskich, do szkół, do przedszkoli, do Caritasu i bezpośrednio do ludzi potrzebujących – powiedział prezes Fundacji Wojciech Woźniak.Fundacja Polskich Wartości z darami na Wileńszczyznę przyjeżdża od ośmiu lat. Tym razem wsparcie otrzymała m.in. rodzina we wsi Nowe Rakliszki w rejonie solecznikim, której przed kilkoma tygodniami spłonął dom.

– Zwróciliśmy się do wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego, który od razu przyjął propozycję wsparcia pogorzelców – mówi Woźniak. Urząd wojewódzki zakupił pralkę. Grupa Azoty pomogła w zakupie lodówki oraz innych sprzętów AGD.


Do Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie Fundacja dostarczyła hybrydowy oczyszczacz powietrza, przekazany przez firmę Venture Industries, oraz środki medyczne. – Serdecznie dziękujemy za daleko idącą przyjaźń oraz pomoc dla naszego hospicjum – napisała na stronie internetowej placówki jej dyrektor s. Michaela Rak.

– W sumie odwiedziliśmy już około 12 miejscowości w rejonie solecznickim i wileńskim. Spotkaliśmy się z kombatantami Armii Krajowej. Dzisiaj jesteśmy w Solecznikach, Rakańcach i Kamionce, a jutro wracamy do Polski” – mówi prezes Fundacji Polskich Wartości Wojciech Woźniak.

Woźniak poinformował, że w planach Fundacji jest zorganizowanie latem wakacji letnich dla dzieci z Wileńszczyzny w Polsce i wizyty wojewody zachodniopomorskiego w rejonie solecznickim w celu zapoznania się z potrzebami.

– Chcemy, by nasza pomoc była nie tylko jednorazowa w postaci paczki, ale też długotrwała, na przykład w formie stworzenia miejsca pracy czy udzielenia stypendium – wskazał.

Zapraszamy do obejrzenia materiału z prezesem Fundacji Polskich Wartości Wojciechem Woźniakiem o akcji „Paczka dla Bohatera i Rodaka na Kresach”


Pomysł wspierania litewskich Polaków narodził się w 2014 r. podczas pieszej pielgrzymki Suwałki – Wilno, w której szła m.in. grupa ze Szczecina. Na Wileńszczyźnie pielgrzymi spotkali mieszkających tam rodaków, którzy witali ich kwiatami i często – sami niewiele mając – ofiarowali im posiłki. W grudniu tego samego roku na Litwę wyruszył pierwszy transport darów.

Partner Główny: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.,Sponsor Główny- Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.Sponsor: SEC Sp. z o.o.Partnerzy: Gmina Miasto Szczecin, Gmina Węgorzyno, Starostwo Powiatowe w Policach, Infra-Port Sp. z o.o. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Klaster Morski, Totalizator Sportowy Sp. z o.o., Patronat honorowy: Wojewoda Zachodniopomorski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Zakupy Netto Sp. z o.o., Patronat medialny: Polska Morska, Partner Klaster Morski Pomorza Zachodniego

Źródło TVP Szczecin film TVP Wilno

Zobacz podobne

Karetka ufundowana przez Zarząd Portów już we flocie szpitala

Autor

31 sierpnia 1980. Osiemnasty dzień strajku w Stoczni

JJ

Modernizacja kanałów na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Aktualne informacje

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie