Polski Portal Morski
Aktualności Extra

Symulator Broni Podwodnej w Akademii Marynarki Wojennej do modernizacji

18 marca br. Komenda Portu Wojennego Gdynia poinformowała o udzieleniu zamówienia na Naprawę Symulatora Broni Podwodnej w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Jedyną ofertę w przetargu o wartości 738 tys. zł brutto złożyło Centrum Morskich Technologii Militarnych Politechniki Gdańskiej.

Wprawdzie pierwotnie oferta ta przekraczała budżet komendy portu o 38 tys. zł brutto, ale najwyraźniej w drodze negocjacji strony doszły do porozumienia. Ostatecznie CMTM PG obniżyła ofertę do poziomu 700 tys. zł brutto.

Prace objęte zamówieniem to wymiana komputerów i sprzętu multimedialnego, a także aktualizacja oprogramowania symulatora, która stanowi istotny zakres prac i dotyczy rozszerzenia możliwości symulacji nowych bądź zmodernizowanych w ostatnim czasie systemów broni podwodnej wprowadzonych do użytkowania w Marynarce Wojennej RP.

Zwycięstwo Politechniki Gdańskiej Centrum Morskich Technologii Militarnych nie powinno nikogo dziwić, ponieważ to pracownicy Zespołu Hydroakustyki CMTM PG przed laty w całości zbudowali i oprogramowali ten symulator.

– Zespół pracowników, którym kieruję na co dzień jako kierownik Katedry Systemów Sonarowych Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej (na rzecz obronności kraju działający w strukturze CMTM PG pod nazwą Zespołu Hydroakustyki) posiada wszelkie kompetencje do wykonania przedmiotowego zamówienia, które de facto jest dogłębną modernizacją symulatora broni podwodnej – mówi dr hab. inż. Jacek Marszal, prof. PG.

źródło: zbiam.pl/zd: AMW: 1 z 6 kabin Symulatora Broni Podwodnej w Akademii Marynarki Wojennej

Zobacz podobne

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

KD

Utrudniony przepływ wody na Wiśle – lodołamacze w stanie gotowości

AB

Tor wodny Szczecin-Świnoujście pogłębiony w 80 procentach!

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie