Polski Portal Morski
Edukacja Extra Inne

PZŻ. Rozpocznij przygodę z żeglarstwem regatowym!

Za kilka tygodni rozpocznie się 26. sezon Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. W nadchodzącym sezonie PPJK wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem regatowym, bez potrzeby posiadania jachtu. Wystarczy nabyć bilet upoważniający do startu w jednej z załóg, aby wziąć udział w rywalizacji na najwyższym poziomie!

PPJK to…

Cykl regat, którego podstawą są klasy T podzielone ze względu na długość kadłuba, powierzchnię ożaglowania oraz masę jachtu, na kategorie T1,T2 oraz T3. Regaty, podczas których rozgrywane są wyścigi w formacie flotowym, trwają z reguły 2 dni. Załogę jachtów stanowią najczęściej 3 osoby. Za miejsca zdobyte w eliminacjach, sternicy otrzymują punkty, dzięki którym tworzony jest ranking dla każdej z klas. Zdobycie czołowych miejsc w rankingu, upoważnia najlepsze załogi do startu w wielkim finale PPJK, który odbywa się na jednakowych dla wszystkich jachtach i wyłania zwycięzcę całego cyklu.

Bilet na regaty…

Podczas jednych regat eliminacyjnych staniesz się częścią jednej z załóg startującej w cyklu PPJK. Bilet będzie można nabyć na start w konkretnej załodze, gdzie wspólnie ze sternikiem ustalisz, na których regatach wystartujesz oraz jaka będzie Twoja rola na jachcie. Staniesz się pełnoprawnym członkiem załogi, poznasz zawodników oraz jachty startujące w regatach. Nabierzesz doświadczenia w regatach żeglarskich. Może w przyszłości samodzielnie lub z grupą znajomych rozpoczniesz starty w regatach.

Jak kupić bilet?

Bilety będą dostępne na aukcji w formie licytacji. Cena startowa udziału w jednych regatach będzie wynosiła 300 zł. Licytacja biletów zacznie się 29 marca, a całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc w powrocie na akweny regatowe Tomka Szychowiaka, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Wszystkie szczegóły oraz linki do aukcji będą wkrótce dostępne na stronie internetowej www.ppjk.pl oraz w mediach społecznościowych na profilu PPJK.

Źródło: PZŻ

Zobacz podobne

Gdańsk/ Średniowieczny miłosny artefakt znaleziono w trakcie prac archeologicznych w Żurawiu

AB

Śmięcka i Brysna, nowe wyspy na Zalewie Szczecińskim – Rozmowa z Wojciechem Zdanowiczem, dyrektorem Urzędu Morskiego w Szczecinie

Autor

Gdynia/ Akademia Marynarki Wojennej podpisała umowę o współpracy z Airbus Helicopters

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie