Polski Portal Morski
Porty Technologie

8 w tym roku dostawa do Terminalu LNG w Świnoujściu

Do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dotarła ósma w tym roku dostawa LNG dla PGNiG. Tym razem metanowiec Al Hamla dostarczył ok. 120 mln m sześc. gazu ziemnego. Jest to już 121 dostawa gazu od początku istnienia Terminalu LNG w Świnoujściu.

W portfelu importowym PGNiG znajdują się obecnie kontrakty na zakup LNG od katarskiej firmy Qatargas oraz cztery kontrakty długoterminowe na zakup LNG produkowanego w terminalach zlokalizowanych w USA – zawarte z Cheniere Energy, Venture Global LNG i Port Arthur LNG. Kontrakt długoterminowy z Cheniere realizowany jest od lipca 2019 roku, a realizacja kolejnych umów z partnerami z USA rozpocznie się w latach 2022-2024. PGNiG zawiera także transakcje tzw. spotowe dotyczące zakupu pojedynczych ładunków. Według obecnego portfela importowego LNG od roku 2024 PGNiG będzie rocznie dysponowało łącznie około 12 mld m sześc. gazu ziemnego po regazyfikacji.

źródło: PGNiG, foto: twitter PilociMorscy

Zobacz podobne

Amis Fortune w Porcie Szczecin-Świnoujście

MZ

Rozpoczęło się drążenie tunelu pod podmorski gazociąg BalticPipe

BS

„Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” już w drodze na Litwę

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie