Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Porty

Port Szczecin-Świnoujście. Olbrzymie inwestycje w szlaki kolejowe

1,5 miliarda złotych – taką wartość mają inwestycje kolejowe prowadzone obecnie w porcie w Szczecinie i Świnoujściu.Tylko w rejonie dworca Szczecin Port Centralny wymieniono 17 kilometrów torów kolejowych. Teraz prowadzone są prace przy budowie sieci trakcyjnej.

– O sile portu decyduje dostępność do niego. W efekcie tej inwestycji do portu będą mogły wjeżdżać pociągi o długości 750 metrów. Zwiększona zostanie również siła ciążenia na oś, a więc z większą ilością ładunków – zapowiada Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin-Świnoujście.

W Świnoujściu ułożono dziewięć kilometrów torów i sieci trakcyjnej. Wymieniono też 285 rozjazdów kolejowych.

– Bardzo potrzebna inwestycja, gdy prowadzimy szereg inwestycji związanych z modernizacją toru wodnego i ze zwiększaniem ciążenia na nabrzeżach. To są inwestycje w rejonie Kanału Dębickiego i Basenu Kaszubskiego; one spowodują, że do portu będzie przypływało, wjeżdżało więcej towarów, w związku z tym do tego muszą być przygotowane szlaki kolejowe. Wymiana obejmie 100 kilometrów szlaków – dodała.

Prace modernizujące linie kolejowe w porcie w Szczecinie i Świnoujściu mają się zakończyć do końca 2022 roku.

źródło Radio Szczecin

Zobacz podobne

Montaż 128-metrowej flary

BS

Kreml: decyzja Niemiec o wstrzymaniu certyfikacji Nord Stream 2 nie jest polityczna

KM

Amis Fortune w Porcie Szczecin-Świnoujście

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie