Polski Portal Morski
Aktualności Inne Klaster Morski Porty Ważne

Pamięć o ofiarach. 11. rocznica katastrofy smoleńskiej

11 lat temu, dokładnie o 8:41 doszło do katastrofy smoleńskiej. Zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską. W całej Polsce, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego odbywają się uroczystości.

Punktualnie o 8:41 zawyły syreny. Na rondzie Katastrofy Smoleńskiej, przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego i na skwerze jego imienia w Szczecinie kwiaty złożyli m.in. posłowie Leszek Dobrzyński, Artur Szałabawka, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz, przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Szczecin – Świnoujście oraz radni Prawo i Sprawiedliwość – Marcin Pawlicki, Agnieszka Kurzawa, Krzysztof Romianowski.

Obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej w reżimie sanitarnym potrwają do wieczora. W Szczecinie zakończą się mszą świętą o godz. 18 w katedrze. W Warszawie o 19 na Starym Mieście.

Źródło: TVP3 Szczecin

Zobacz podobne

Morskie strzelanie rakietowe na szwedzkim poligonie

BS

Degradacja Bałtyku postępuje. Nowy plan naprawczy wymaga pilnego wdrożenia

BS

Wody Polskie zabezpieczają brzeg Soły w miejscu, gdzie wymywane były kości

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie