Polski Portal Morski
Aktualności Inne Klaster Morski Porty Ważne

Pamięć o ofiarach. 11. rocznica katastrofy smoleńskiej

11 lat temu, dokładnie o 8:41 doszło do katastrofy smoleńskiej. Zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską. W całej Polsce, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego odbywają się uroczystości.

Punktualnie o 8:41 zawyły syreny. Na rondzie Katastrofy Smoleńskiej, przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego i na skwerze jego imienia w Szczecinie kwiaty złożyli m.in. posłowie Leszek Dobrzyński, Artur Szałabawka, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz, przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Szczecin – Świnoujście oraz radni Prawo i Sprawiedliwość – Marcin Pawlicki, Agnieszka Kurzawa, Krzysztof Romianowski.

Obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej w reżimie sanitarnym potrwają do wieczora. W Szczecinie zakończą się mszą świętą o godz. 18 w katedrze. W Warszawie o 19 na Starym Mieście.

Źródło: TVP3 Szczecin

Zobacz podobne

Akademia Morska w Szczecinie. Model statku autonomicznego po testach na wodzie

AB

Zmiany w Zarządzie Polskiego Rejestru Statków

BS

Świnoujście. Terminal kontenerowy w centrum korytarzy transportowych!y.

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie