Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Porty Ważne

122 dostawa LNG do Terminalu LNG w Świnoujściu

W ten weekend do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dotarła dziewiąta w tym roku dostawa LNG dla PGNiG. Pływający pod duńską banderą gazowiec Meridan Spirit dostarczył z terminalu Sabine Pass LNG w USA 95 mln. m3 gazu ziemnego po regazyfikacji. Jest to już 122 dostawa gazu od początku istnienia Terminalu LNG w Świnoujściu.

W portfelu importowym PGNiG znajdują się obecnie kontrakty na zakup LNG od katarskiej firmy Qatargas oraz cztery kontrakty długoterminowe na zakup LNG produkowanego w terminalach zlokalizowanych w USA – zawarte z Cheniere Energy, Venture Global LNG i Port Arthur LNG. Kontrakt długoterminowy z Cheniere realizowany jest od lipca 2019 roku, a realizacja kolejnych umów z partnerami z USA rozpocznie się w latach 2022-2024. PGNiG zawiera także transakcje tzw. spotowe dotyczące zakupu pojedynczych ładunków. Według obecnego portfela importowego LNG od roku 2024 PGNiG będzie rocznie dysponowało łącznie około 12 mld m sześc. gazu ziemnego po regazyfikacji.

źródło PGNiG fot Terminal LNG

Zobacz podobne

PGNiG : cztery nowe koncesje w Norwegii

Autor

Prawie 38 mln zł na ochronę mieszkańców Sulejowa przed powodziami

Autor

Nowy Prorektor w Akademii Morskiej w Szczecinie

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie