Polski Portal Morski
Historia Żegluga

Kartka pocztowa wysłana przez starszego radiooperatora Titanica, na aukcji w USA

Kartka pocztowa od starszego radiooperatora Titanica, wysłana kilka tygodni przed zatonięciem liniowca w 1912 roku, została wystawiona na aukcję.

Oczekuje się, osiągnie cenę około 15 tys. dolarów – poinformował dom aukcyjny RR Auction z Bostonu.

Kartkę ze zdjęciem Titanica Phillips wysłał w marcu 1912 roku do swojej siostry Elsie Phillips.

“Bardzo zajęty pracą do późna. Mam nadzieję, że wyruszę w poniedziałek i dotrę do Soton (Southampton, skąd Titanic wypłynął w dziewiczy rejs – PAP) w środę po południu. Mam nadzieję, że u Ciebie w porządku. Dostałem wczoraj wiadomość od Ethel” – napisał Phillips. Na pocztówce widoczny jest stempel z Belfastu, gdzie zbudowano Titanica.

Transatlantyk zatonął we wczesnych godzinach porannych 15 kwietnia 1912 roku.

Phillips, który na pokładzie Titanica skończył 25 lat, po zderzeniu liniowca z górą lodową pozostał na swoim stanowisku i wysyłał wezwania o pomoc do innych statków w okolicy. Przeżył zatonięcie Titanica, ale zmarł z zimna na przewróconej łodzi ratunkowej.

Dom aukcyjny poinformował, że pocztówka jest sprzedawana przez spadkobierców Very i Johna Gillespie. Są oni wieloletnimi członkami Titanic Historical Society z siedzibą w Massachusetts. Oczekuje się, że osiągnie cenę około 15 tys. dolarów na aukcji, która zakończy się w środę, w przededniu rocznicy tragedii.

źródło: PAP , foto: TVP info

Zobacz podobne

Odpływająca ORP Błyskawica uchwycona na zdjęciach

AB

Części pancernika „Lützow” i „Graf Spee”

BS

Średniowieczny miecz wydobyty z dna Odry podczas pogłębiania toru wodnego

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie