Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Porty

Port Police. Budowa terminalu przeładunkowego jest już na półmetku

Budowa terminalu przeładunkowego surowców do produkcji polipropylenu w polickim porcie jest już na na etapie ponad 50 proc. zaawansowania. Polimery Police to jedna z największych inwestycji w polski przemysł chemiczny.

Do terminalu będzie dostarczany statkami propan i etylen, z których powstawać mają polimery.


– W terminalu powstają zbiorniki o wysokości ponad 45 metrów na gaz – mówi inżynier Zbigniew Bucholc.

– Zbiornik tak naprawdę musi wytrzymać obniżone temperatury, w których będzie przechowywany gaz. W oparciu o to musimy spełnić wymogi, żeby zbiornik był szczelny, dlatego zbiornik mamy dwuściankowy, dwuposzyciowy. W momencie, gdyby doszło do rozszczelnienia wewnętrznego zbiornika, to zawsze zewnętrzy musi go utrzymać – tłumaczy Bucholc.


Właśnie trwają przygotowania do montażu dachów zbiorników, które będą wynoszone na szczyt sprężonym powietrzem.


– Budowa przebiega bez opóźnień – mówi Tomasz Panas, wiceprezes Zakładów Chemicznych Police. – Budowa jest na etapie ponad 50 proc. zaawansowania, jak widać tutaj budowa posuwa się do przodu. Cały czas przemy do przodu, aby osiągnąć wynik, jaki mamy zaplanowany na 2023 rok, na pierwszy kwartał, żeby to było zgodnie z planem. Nawet myślimy – tak po cichu – żeby to było troszeczkę szybciej.W polickim porcie powstają też nabrzeża gdzie będą cumować statki, dostarczające gaz do produkcji propylenu.

Zobacz podobne

PKP Cargo Connect i Duisport Agency uruchamiają regularne połączenie do Wielkiej Brytanii

AB

Zły stan stada śledzi centralnego Bałtyku przyczyną zawieszenia certyfikatu zrównoważonego rybołówstwa

BS

Plaża w Międzyzdrojach coraz szersza

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie