Polski Portal Morski
Aktualności Extra Klaster Morski

PŻM. „Bryza” – prawie od 60 lat czytana przez marynarzy

Podziękowania dla kucharza od załogi statku Armia Krajowa, sprawozdanie z narady kapitanów i mechaników, zdjęcia nowych statków – to wszystko można było zobaczyć w biuletynie informacyjnym Polskiej Żeglugi Morskiej „Bryza”.- Ten miesięcznik ukazuje się już prawie 60 lat – mówi Krzysztof Gogol z Polskiej Żeglugi Morskiej.

– Taki szczyt popularności miała w latach ’80, kiedy stała się takim de facto pismem morskim kilku przedsiębiorstw. Do PŻM-u jako wydawcy dołączyła Polska Żegluga Bałtycka, Transocean i Świnoujska Odra. Te wszystkie firmy razem redagowały to pismo. „Bryza” miała nakład ponad 7 tysięcy egzemplarzy – dodaje Gogol.

– „Bryza” jest rozsyłana na statki z pocztą kapitańską. Marynarze zaczytywali się w „Bryzie” – mówi Bogusław Marciniak, który 30 lat pływał na statkach PŻM.

– Zawsze docierała i była czytana od dechy do dechy. Kiedyś nie było takiej komunikacji jak teraz jest, jeśli chodzi o porozumiewanie się z rodziną, ze światem itd. Kiedyś „Bryza” i takie komunikaty z Polskiej Żeglugi Morskiej były połykane – tłumaczy Marciniak.

Obecnie „Bryza” ukazuje się w wersji papierowej w ilości 600 egzemplarzy. To najstarsze pismo zakładowe w Polsce.

Źródło Radio Szczecin

Zobacz podobne

O rewizji sieci TEN-T i Pakiecie Mobilności w Brukseli

BS

Już za trzy tygodnie w Szczecinie wielkie święto branży morskiej! 

PL

Plac składowy świnoujskiego portu handlowego jest pełen węgla

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie