Polski Portal Morski
Aktualności Extra Klaster Morski

PŻM. “Bryza” – prawie od 60 lat czytana przez marynarzy

Podziękowania dla kucharza od załogi statku Armia Krajowa, sprawozdanie z narady kapitanów i mechaników, zdjęcia nowych statków – to wszystko można było zobaczyć w biuletynie informacyjnym Polskiej Żeglugi Morskiej “Bryza”.- Ten miesięcznik ukazuje się już prawie 60 lat – mówi Krzysztof Gogol z Polskiej Żeglugi Morskiej.

– Taki szczyt popularności miała w latach ’80, kiedy stała się takim de facto pismem morskim kilku przedsiębiorstw. Do PŻM-u jako wydawcy dołączyła Polska Żegluga Bałtycka, Transocean i Świnoujska Odra. Te wszystkie firmy razem redagowały to pismo. “Bryza” miała nakład ponad 7 tysięcy egzemplarzy – dodaje Gogol.

– “Bryza” jest rozsyłana na statki z pocztą kapitańską. Marynarze zaczytywali się w “Bryzie” – mówi Bogusław Marciniak, który 30 lat pływał na statkach PŻM.

– Zawsze docierała i była czytana od dechy do dechy. Kiedyś nie było takiej komunikacji jak teraz jest, jeśli chodzi o porozumiewanie się z rodziną, ze światem itd. Kiedyś “Bryza” i takie komunikaty z Polskiej Żeglugi Morskiej były połykane – tłumaczy Marciniak.

Obecnie “Bryza” ukazuje się w wersji papierowej w ilości 600 egzemplarzy. To najstarsze pismo zakładowe w Polsce.

Źródło Radio Szczecin

Zobacz podobne

Dzień działacza kultury w 3. Flotylli Okrętów

BS

Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej

MZ

Szpital Unii Lubelskiej zakupi sprzęt do szybszego wykrywania COVID-19, dzięki ZMPSiŚ, PT i MSR Gryfia.

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie