Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Extra

S/V Dar Młodzieży dotarł do Antwerpii

Fregata S/V Dar Młodzieży ze studentami pierwszego roku Hogere Zeevaartschool dotarła do Antwerpii. Miała honor, jako pierwszy statek, zacumować przy nowo wybudowanym terminalu pasażerskim. Inwestycja to część przygotowań Antwerpii do The Tall Ships Races, którego będzie gospodarzem w 2022 r. Praktykantów, którzy mają za sobą niemal miesięczny rejs, czeka teraz odpoczynek, a Dar Młodzieży wraca do Gdyni.

Zgodnie z harmonogramem praktyk morskich w Antwerpii belgijskich studentów zmienią uczniowie ze szkół morskich ze Szczecina, Świnoujścia, Kędzierzyna-Koźla i Gdańska. Z nimi na pokładzie żaglowiec ma wrócić do Gdyni 24 kwietnia. Przez dwa tygodnie będzie jeszcze pływał po Zatoce Gdańskiej i tam będzie można go zobaczyć. 15 maja „Dar Młodzieży” wróci na swoje stałe miejsce przy nabrzeżu Pomorskim, ale tylko na chwilę. Zabierze kolejną grupę uczniów, którzy przez 30 dni będą się szkolić na wodach Zatoki Gdańskiej. 14 czerwca żaglowiec wypłynie z Gdyni i powróci do naszego miasta dopiero 10 października. W drugiej części sezonu na „Darze Młodzieży” praktyki odbędą kolejne grupy studentów Wydziałów Nawigacyjnego i Mechanicznego Uniwersytetu Morskiego oraz grupa uczniów z Kędzierzyna-Koźla. W planach są zawinięcia do Kłajpedy, Turku, Tallina, Mariehamnu, Szczecina, Rostocku, Bremerhaven, La Coruny, Lizbony i Kadyksu.

fot. https://zaglowce.info Peter Vantieghem

Zobacz podobne

Ćwiczenia REP 2022 czyli drony w NATO

BS

Błaszczak: zatwierdziłem umowę na trzy niszczyciele min Kormoran II dla Marynarki Wojennej

BS

17-18 czerwca. Spotkanie ministrów ds. transportu państw Grupy Wyszehradzkiej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie