Polski Portal Morski
Aktualności Inne Porty Ważne

Terminal kontenerowy w Świnoujściu. Brytyjski oferent nie wypełnił wszystkich formalności

Baltic Gateway Limited z Wielkiej Brytanii złożył ofertę, ale nie spełnił wszystkich formalnych kryteriów  postępowania konkursowego. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście jednak nie rezygnuje, zapowiada kolejne działania w celu realizacji projektu budowy głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu.

Baltic Gateway Limited z Wielkiej Brytanii złożyła ofertę w ramach konkursu, który miał wyłonić wykonawcę projektu, zapewnić jego realizację a potem operatora terminalu. Niestety, oferent nie wypełnił wszystkich kryteriów postępowania dlatego komisja rekomendował ZMPSiŚ odrzucenie oferty i zamknięcie postępowania konkursowego bez rozstrzygnięcia. 

ZMPSiŚ S.A. informuje, iż nadal będzie podejmował działania zmierzające do zawarcia z podmiotem zewnętrznym odpowiedniej umowy zapewniającej powstanie głębokowodnego terminalu kontenerowego w porcie morskim w Świnoujściu. Nadal też prowadzone są prace przygotowawcze w zakresie opracowywania dokumentacji dotyczącej realizacji tego projektu.

źródło: własne

Zobacz podobne

Szósta w tym roku dostawa LNG dotarła do Terminalu LNG w Świnoujściu

AB

Polski Sejm jednogłośnie przeciw budowie Nord Stream 2

AB

Amerykański lotniskowiec przepłynął przez Kanał Sueski

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie