Polski Portal Morski
Aktualności Inne Porty Ważne

Terminal kontenerowy w Świnoujściu. Brytyjski oferent nie wypełnił wszystkich formalności

Baltic Gateway Limited z Wielkiej Brytanii złożył ofertę, ale nie spełnił wszystkich formalnych kryteriów  postępowania konkursowego. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście jednak nie rezygnuje, zapowiada kolejne działania w celu realizacji projektu budowy głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu.

Baltic Gateway Limited z Wielkiej Brytanii złożyła ofertę w ramach konkursu, który miał wyłonić wykonawcę projektu, zapewnić jego realizację a potem operatora terminalu. Niestety, oferent nie wypełnił wszystkich kryteriów postępowania dlatego komisja rekomendował ZMPSiŚ odrzucenie oferty i zamknięcie postępowania konkursowego bez rozstrzygnięcia. 

ZMPSiŚ S.A. informuje, iż nadal będzie podejmował działania zmierzające do zawarcia z podmiotem zewnętrznym odpowiedniej umowy zapewniającej powstanie głębokowodnego terminalu kontenerowego w porcie morskim w Świnoujściu. Nadal też prowadzone są prace przygotowawcze w zakresie opracowywania dokumentacji dotyczącej realizacji tego projektu.

źródło: własne

Zobacz podobne

Eksperci badają dno Bałtyku przed rozpoczęciem budowy morskiej farmy wiatrowej Baltica 1

BS

„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu

PL

„Dynamic Move”. Polacy torują podejścia do portów na Łotwie i Estonii

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie