Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Porty

Trwa pogłębianie portu w Basenie Kaszubskim

Trwa pogłębianie akwenów portowych w Basenie Kaszubskim w Porcie Szczecin. Pracownicy wydobywają z dna basenu tony tak zwanych ferromagnetyków, które po przejrzeniu i selekcji trafiają do muzeum lub na złom.

Inwestycja „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt prac to blisko 223 mln złotych. Inwestorem projektu jest ZMPSiS, generalnym wykonawcą Korporacja Budowlana DORACO, a nadzór nad projektem pełni SMCE Europe.

Zakres prac obejmuje:

  • budowę nowych nabrzeży – Dąbrowieckiego i zamykającego Basen Notecki,
  • przebudowę istniejących nabrzeży (Katowickiego, Chorzowskiego i Uskoków Gliwickiego i Chorzowskiego) na łącznej długości ok. 1300 metrów,
  • obudowę brzegów wysp Ostrów Mieleński i Mieleńska Łąka na łącznej długości około 480 metrów
  • pogłębienie akwenu Basenu Kaszubskiego do 12,5 metra wraz z zalądowieniem Basenu Noteckiego.

Ponadto w zakresie realizowanych robót przebudowane zostaną sieci wodno-kanalizacyjne, elektryczne i teletechniczne, a układy drogowy i kolejowy przejdą modernizację.

źródło: ZMPSiS, Doraco

Zobacz podobne

“Rzeczpospolita”: Na naszych oczach tworzy się silny koncern multienergetyczny

BS

Oceany zaczną emitować obecny w ich wodach freon

AB

Bez poprawek do ustawy o offshore w senackej komisji

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie