Polski Portal Morski
Aktualności Extra Polska Morska TV Porty

Rok na placu budowy Polimery Police

Projekt „Polimery Police” Grupy Azoty to jedna z największych inwestycji w Polsce realizowanych w formule project finance. Uruchomienie produkcji polipropylenu w Policach w pełni zaspokoi potrzeby importowe Polski na to tworzywo. Dzięki doskonałemu położeniu geograficznemu, zakłady w Policach poprzez własny port morski będą sprowadzać niezbędny do produkcji gaz z różnych kierunków.

Budowa Fabryki Polimerów Police jest już na półmetku. W materiale przedstawiamy podsumowanie rocznych prac przy budowie inwestycji – w tym również dostawy ładunków do portu barkowego – zbiorników, które będą służyły do magazynowania produktu instalacji odwodornienia propanu – propylenu. Propylen będzie docelowo kierowany na instalację do produkcji polipropylenu. Zbiorniki na propylen zostały w całości wykonane w Polsce, w Stoczni w Gdyni przez Zakład Konstrukcji Spawanych FERRUM S.A.

Źródło Polimery Police

Zobacz podobne

Żaglowce, oldtimery i okręty przypłyną w ten weekend do Szczecina. Będzie Dar Młodzieży!

Autor

Święto Wojska Polskiego w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

BS

PSE: od września wznawiamy konsultacje na temat budowy sieci przesyłowej dla morskich farm wiatrowych na Pomorzu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie