Polski Portal Morski
Aktualności Extra Polska Morska TV Porty

Rok na placu budowy Polimery Police

Projekt „Polimery Police” Grupy Azoty to jedna z największych inwestycji w Polsce realizowanych w formule project finance. Uruchomienie produkcji polipropylenu w Policach w pełni zaspokoi potrzeby importowe Polski na to tworzywo. Dzięki doskonałemu położeniu geograficznemu, zakłady w Policach poprzez własny port morski będą sprowadzać niezbędny do produkcji gaz z różnych kierunków.

Budowa Fabryki Polimerów Police jest już na półmetku. W materiale przedstawiamy podsumowanie rocznych prac przy budowie inwestycji – w tym również dostawy ładunków do portu barkowego – zbiorników, które będą służyły do magazynowania produktu instalacji odwodornienia propanu – propylenu. Propylen będzie docelowo kierowany na instalację do produkcji polipropylenu. Zbiorniki na propylen zostały w całości wykonane w Polsce, w Stoczni w Gdyni przez Zakład Konstrukcji Spawanych FERRUM S.A.

Źródło Polimery Police

Zobacz podobne

Zboże będzie priorytetem PKP i w portach

BS

Premier: ocaliliśmy rafinerię Orlen Południe

BS

Webinarium pn. „Neutralne dla środowiska mariny i małe porty”

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie