Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Akademia Morska w Szczecinie zachęca panie do studiowania

Akademia Morska w Szczecinie zachęca panie do studiowania. Uczelnia wraz z 19 innymi w kraju przystąpiła do akcji “Dziewczyny na Politechniki”. Chodzi o obalenie stereotypu, że nauki ścisłe nie są dla kobiet.

– Na naszej uczelni powoli się to zmienia, ale nadal kobiety są w mniejszości, zwłaszcza na Wydziale Mechanicznym – mówi Rafał Zaweracz z Akademii Morskiej w Szczecinie. – Wydział jest kojarzony przede wszystkim z mężczyznami, natomiast staramy się zainteresować tym wydziałem także kobiety. Staramy się też zmienić opinię, że Wydział Mechaniczny to jest tylko wydział dla mężczyzn. Robimy wszystko, żeby panie chciały studiować na tym wydziale.

Zaweracz wyjaśnia, kogo szuka uczelnia. – Szukamy dziewczyn, które są zdeterminowane w dążeniu do celu, które są bardzo ciekawe świata, które chcą spełniać swoje marzenia i przede wszystkim chcą robić ciekawe rzeczy w swoim życiu – podkreśla Zaweracz.

Formy zachęty do studiowania są różne. – Planujemy w najbliższym czasie dni otwarte Akademii Morskiej, po długim weekendzie mamy matury, także na pewno będziemy starali się zainteresować naszą uczelnią maturzystki – dodaje Zaweracz.

W Akademii Morskiej w Szczecinie studiować można na pięciu kierunkach – większość studentów stanowią mężczyźni.

Do akcji “Dziewczyny na Politechniki”, oprócz szczecińskiej AM-ki, włączyły się między innymi Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa czy Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych z Warszawy.

Źródło Radio Szczecin

Zobacz podobne

Tunel Świnoujście. Wydrążono już 330 m tunelu!

AB

Program okrętów Murena dalej aktualny

BS

DCT Gdańsk obsłużył 15 milionów kontenerów

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie