Polski Portal Morski
Porty

Port Szczecin. Praca w rejonie Basenu Kaszubskiego wre

Dzisiaj w Porcie Szczecin na nabrzeżu Chorzowskim trwały nagrania do audycji „Polska Morska” oraz „Wiatr od Morza”- TVP3 i Radia Szczecin. Rzecznik prasowy Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Monika Woźniak-Lewandowska oraz Igor Obszański z Korporacja Budowlana DORACO przybliżyli zakres inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego”.

W ramach projektu DORACO przebuduje około 1000 metrów nabrzeży (Chorzowskie, Chorzowskie Uskok, Gliwickie Uskok, Katowickie), oraz wybuduje ponad 400 metrów zupełnie nowych nabrzeży: Dąbrowieckie i Zamykające – informuje Monika Woźniak-Lewandowska, rzecznik prasowy Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Pogłębiony zostanie Basen Kaszubski wraz z obrotnicami dla statków, do głębokości technicznej 12,5 m. Dno Nabrzeża Chorzowskiego Uskok przy rampie ro-ro zostanie umocnione tzw. materacem gabionowym. Realizację uzupełnią prace związane z przebudową układów kolejowych i drogowych oraz modernizacją sieci (wodociągowych, kanalizacyjnych, elektroenergetycznych i teletechnicznych). Zakończenie robót planowane jest w III kwartale 2023 r.

Inwestycja pn. „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego” jest współfinansowana ze środków z Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt prac to blisko 223 mln złotych.

źródło własne

Zobacz podobne

Port Gdańsk jest przygotowany na wzmożony ruch samochodów ciężarowych ze zbożem

BS

Cyfrowe wejścia i wyjścia z portu

KM

Zakorkowany port w Hamburgu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie