Polski Portal Morski
Aktualności Technologie Ważne

Jest już 590 metrów gazociągu Baltic Pipe

Trwa budowa gazociągu na odcinku Niechorze-Płoty BalticPipe. Rozwożone są rury i jednocześnie odbywa się spawanie liniowe. Rozwieziono już ok. 2,6 km rur oraz wykonano 35 spoin czyli około 590 metrów gazociągu.

Projekt Baltic Pipe obejmuje wybudowanie około 900 km gazociągu do 2022 roku. Wszystkie pozwolenia na budowę zostały wydane do maja 2020 roku. W Polsce pozwolenie na budowę dla części podmorskiej gazociągu Baltic Pipe zostało wydane przez wojewodę zachodniopomorskiego 22 kwietnia 2020 r. Z kolei w Danii pozwolenie dla GAZ-SYSTEM obejmujące dwa odcinki podmorskie (jeden od wybrzeża do granicy szwedzkiego obszaru morskiego, a drugi od tego obszaru, przez wody duńskie koło wyspy Bornholm, do granicy polskiego obszaru morskiego) zostało wydane przez Ministra Klimatu i Energii 25 października 2019 r. Natomiast pozwolenie na budowę gazociągu Baltic Pipe w szwedzkiej wyłącznej strefie ekonomicz­nej na Morzu Bałtyckim zostało wydane w dniu 7 maja 2020 r. przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Innowacji w Szwecji.

źródło: BalticPipe

Zobacz podobne

Morska Stocznia Remontowa “Gryfia” będzie miała nowy, duży dok

Autor

TOGETAIR: moc offshore prawdopodobnie przekroczy 11 GW zakładane w PEP2040

BS

Kalendarium historyczne MMW – 5 lipca 1921 – Marynarze w III Powstaniu Śląskim

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie