Polski Portal Morski
Aktualności

Projekt EMMA Extension

EMMA Extension  (Zwiększenie i rozbudowa mobilności towarów i logistyki w Regionie Morza Bałtyckiego poprzez wzmocnienie transportu śródlądowego i morskiego oraz promocję nowych międzynarodowych usług żeglugowych) jest kontynuacją projektu EMMA  współfinansowanego w ramach transnarodowego programu Interreg Region Morza Bałtyckiego.

Realizacja projektu EMMA zakończyła się formalnie wraz z końcem lutego br., natomiast jeszcze w czasie trwania projektu podjęte zostały starania o jego kontynuację w formie projektu wdrażającego wypracowane w projekcie głównym rozwiązania. Do udziału w projekcie „zaproszeni” zostali w partnerzy z wszystkich krajów biorących dotąd udział w projekcie.

Spośród polskich partnerów (dotychczas było ich 4) do dalszej współpracy zaproszony został Urząd Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie (reprezentujący administrację rządową) oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie. Projekt kontynuowany będzie przez blisko dwa lata (2019-2021), a nasze działania obejmą m.in. organizację i promocję dwóch pilotażowych – komercyjnych rejsów na MDW E40 i E70. Zaangażowanie spedytorów, operatorów portów morskich i śródlądowych, armatorów i przedsiębiorstw będzie testowane pod kątem możliwości transportu różnych rodzajów towarów na różnorodnych odcinkach śródlądowych dróg wodnych.

Na wybranych odcinkach E40 i E70 zorganizowane zostaną co najmniej dwa publiczno-komercyjne rejsy. Towarzysząca rejsom kampania informacyjna skierowana zostanie do ogółu społeczeństwa i firm co podkreśli ekonomiczne korzyści płynące z żeglugi śródlądowej. Ponadto będziemy uczestniczyć i wspierać pozostałe działania projektowe w tym m.in.: digitalizację i wzmocnienie usług informacji rzecznej i ruchu statków, a także wspieranie nowych koncepcji logistycznych i działań pilotażowych poprzez lepszą integrację żeglugi śródlądowej i wdrożenie nowych usług.

źródło: kujawsko-pomorskie

Zobacz podobne

Akademia Morska w Szczecinie. Roboty przejmują nasze najnowsze laboratorium!

MZ

Kompania Reprezentacyjna UMG ogłasza nabór uzupełniający!

AB

Od Bałtyku do Morza Egejskiego – do 2030. Via Carpatia to poważny element rozwoju regionu

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie