Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Inne

Kanadyjski okręt przechwycił ponad tonę heroiny na wodach Zatoki Perskiej

Kanadyjski okręt marynarki wojennej HMCS Calgary zatrzymał dwa statki przemytników narkotyków, przechwytując prawie 1,3 ton heroiny oraz ponad 350 kg metamfetaminy – poinformował w poniedziałek dowódca jednostki. To największy przechwyt narkotyków w historii wielonarodowej misji w Zatoce.

Kanadyjska jednostka dokonała łącznie dwóch zatrzymań na przestrzeni 24 godzin nieopodal wybrzeży Omanu. Wartość przechwyconego ładunku to ponad 23 miliony dolarów. Do zatrzymań doszło 23 kwietnia.

Okręt jest częścią liczącej 34 kraje Koalicji Sił Morskich (CMF), która patroluje wody od Kanału Sueskiego po Morze Arabskie i Zatokę Perską. Koalicja funkcjonuje od 2002 r.

„To fantastyczne wiedzieć, że mamy swój udział w zakłócaniu strumienia dochodów, które przeznaczane są do finansowania terroryzmu” – stwierdził komandor Mark O’Donohue.

Jak dotąd największym przechwyconym ładunkiem narkotyków przez CMF było 1031 kg heroiny w 2014 r. Wówczas dokonał tego australijski okręt HMAS Darwin u wybrzeży Kenii.

źródło: PAP/tvp.info/zd:TT/HMCS NCSM Calgary

Zobacz podobne

„Szczecin żyje gospodarką morską”

BS

Sztuczna wyspa na Zalewie Wiślanym

BS

Rola żeglugi bliskiego zasięgu będzie rosła; pośrednio wpłynie na to pandemia

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie