Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Ostatni rejs ORP BIELIK

Jeden Bielik, dwa Nosorożce, kilka kormoranów – tak wyglądał ostatni rejs okrętu, jego pożegnanie z morzem i służbą w Marynarce Wojennej. ORP BIELIK nie jest już zdolny do służby.

W gdańskiej stoczni Remontowa pozbawiono go niezbędnych do życia narządów, przede wszystkim akumulatorów. Jeszcze w tym roku pożegna się ze służbą oficjalnie, już teraz jednak jego bezsilna, bezwartościowa militarnie powłoka wystawiona jest praktycznie na sprzedaż.

Agencja Mienia Wojskowego wyceniła go wstępnie na 755.856,37 złotych. Z pewnością w trakcie negocjacji cenowych uda się tę sumę jakoś zaokraglić, do pełnej złotówki, setki, tysiąca, stu tysięcy lub jeszcze bardziej. Potencjalny kupiec może się tutaj wykazać!

Póki co, zapamiętajmy tę datę. Dzisiaj, 4 maja 2021, godzina 10:30 – ostatni polski okręt podwodny typu Kobben minął główki wejściowe portu w Gdańsku i udał się na sznurku dwóch Nosorożców (G-01 i G-02) do Gdyni, do Portu Wojennego. Jedyna droga stamtąd prowadzi już nie w morze, lecz najprawdopodobniej do jakiegoś nabrzeża, na którym Bielik zostanie pocięty na zlom.

źródło :NB

Zobacz podobne

Protest Greenpeace; aktywiści namalowali na statku napis „pokój zamiast ropy”

BS

Dyr. Urzędu Morskiego: nowy tor podejściowy umożliwi dotarcie do portu w Świnoujściu największym statkom

BS

2. Kongres Wodny – relacja z eksperckiej debaty w uroczystej oprawie z okazji 5-lecia Wód Polskich

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie