Polski Portal Morski
Aktualności Extra Klaster Morski Środowisko

UMS. Zabezpieczenie ponad 3 kilometrów brzegu morskiego w Mielnie

30 kwietnia, w siedzibie Urzędu została podpisana umowa na wykonanie robót budowlanych, w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”, w ramach projektu POIiŚ „Przebudowa wraz z rozbudową istniejącego systemu umocnień brzegowych na wysokości miejscowości MIELNO”.

Wykonawcą zadania jest, wyłonione w przeprowadzonej procedurze zamówień publicznych, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe HYDROBUD Adam Dzik z Ustronia Morskiego. Wartość umowy to 21 milionów 475 tys. 380 złotych.Projekt jest realizowany w ramach unijnego Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” na lata 2014-2020, a jego realizacja obejmie sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i wykonawczej oraz wykonanie robót budowlanych, tj. budowę trzech odcinków nowej opaski brzegowej, remont istniejącej opaski brzegowej z gwiazdobloków, rozbiórkę ok. 36 sztuk zniszczonych ostróg brzegowych, wykonanie ok. 34 sztuk nowych ostróg, budowę nowego, schodkowego zejścia na plażę, a także wykonanie sztucznego zasilania plaży na odcinku ok. 2330 metrów (na wykonanie tego zadania ogłoszone będzie osobne postępowanie przetargowe). Roboty budowlane potrwają do końca stycznia 2023 roku (z przerwami w sezonie letnim), a cały projekt zakończy się do 30 czerwca 2023 roku.

Celem projektu jest zabezpieczenie, w sumie, ponad 3 kilometrów brzegu morskiego. Całkowita wartość projektu to 54 mln złotych, z czego dofinansowanie UE wyniesie 85%, czyli ok. 45,9 mln złotych.

Źródło Urząd Morski w Szczecinie

Zobacz podobne

Rok 2020 pod znakiem ofensywy inwestycyjnej w zespole portów Szczecin-Świnoujście

Autor

USA/ Republikański senator wstrzymuje nominację szefa CIA, żąda sankcji wobec Nord Stream 2

MZ

Kanclerz Kurz o Nord Stream 2: Jest w interesie wielu krajów UE

KD

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie