Polski Portal Morski
Turystyka

Mikołajki – Mazurska Wenecja

Mikołajki zwane mazurską Wenecją położone są nad jeziorami: Tałty i Mikołajskim na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. To jedno z najsłynniejszych żeglarskich miast w Polsce.

W sezonie wiosenno-letnim tętni tu życie, a turyści dzielą się na wodnych i lądowych, czerpiąc przyjemność z różnorodnych atrakcji. Począwszy od kajaków poprzez statki białej floty czy rejs z kolacją na pokładzie jedynego w Polsce żaglowca śródlądowego zbudowanego według wzorców XIX-wiecznych brygów, cumującego w Mikołajkach. Turbowrażeń – wiatru i adrenaliny – dostarcza flagowa impreza Mikołajek, czyli coroczny Rajd Polski, drugi po słynnym Rajdzie Monte Carlo, najstarszy rajd samochodowy na świecie. Latem nie brakuje tu także około żeglarskich imprez jak na przykład: organizowany od ponad czterdziestu lat Festiwal Szantowy w Mikołajkach czy Mazurski Festiwal Rybny ,,Rybkę na zdrowie”, podczas którego serwuje się ponad tonę ryb przyrządzanych według rozmaitych receptur. Mikołajki to idealny wybór, tu możemy oderwać się od codzienności, odpocząć i zafundować sobie nowe wrażenia.

Atrakcje turystyczne w Mikołajkach

Niewątpliwie rejsy statkami pasażerskimi po mazurskich jeziorach to atrakcja dla, której zjeżdżają tu turyści  z całej Polski i nie tylko. Stacjonujące w Mikołajkach statki białej floty zabiorą Cię na rejs spacerowy. Malowniczy krajobraz widziany z pokładu wzbudza zachwyt we wszystkich, którzy go posmakują. Płynąc zaobserwujesz nie tylko krajobrazy, ale również bogate ptactwo wodne. Obraz panoramy miasta na tle białych żagli zapada w pamięci na długie lata. Wśród ofert lokalnych armatorów znajdziesz rejs po jeziorze Śniardwy, które jest największym zbiornikiem wodnym w Polsce. Dłuższy rejs po Mazurskim Morzu umożliwia obserwację dwóch wysp, Pajęczej oraz Czarci Ostrów.

Najbardziej przyciągającą turystów w rejon Wielkich Jezior Mazurskich są bezsprzecznie jeziora, które w piękne, upalne dni lata zachęcają do schłodzenia się w ich toni. Na terenie miasta i gminy Mikołajki znajduje się wiele dzikich plaż, gdzie skorzystać można z pomostów, pobliskich placów zabaw czy też boisk do piłki plażowej oraz opieki ratownika. Zapraszamy do zapoznania się z kąpieliskami w Mikołajkach i okolicy: Kąpielisko miejskie w Mikołajkach, Plaża wiejska w Starych Sadach, Plaża wiejska w Tałtach, Plaża wiejska w Górkle, Plaża wiejska w Starych Sadach,Plaża wiejska w Zełwągach.

Gmina Mikołajki to idealne miejsce na aktywny wypoczynek, także ten związany z lądem.   Malownicze  trasy rowerowe, które na pewno spodobają się turystom chcącym odpocząć na jednośladach. Trasy umieszczone są w aplikacji BikeMap, dzięki czemu po jej pobraniu na telefon dostaje się  konkretny ślad GPS do nawigowania rowerem po malowniczych terenach pobliskich wiosek i lasów.

Link do tras: https://mikolajki.eu/dla-turysty/trasy-rowerowe

Spokojne mazurskie lasy i łąki, a także miasteczka pełne są ścieżek i dróg idealnych do spędzania czasu na świeżym powietrzu podczas spacerów. To również idealne miejsce do wędkowania, czytania książek i odpoczynku.

Mazury zapraszają!

źródło: /mikolajki.eu

Zobacz podobne

Ruszył sezon żeglugowy na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

MZ

Pomorskie/ Z powodu sinic nieczynne są trzy nadmorskie kąpieliska i dwa nad jeziorami

Autor

Pomorskie/ Z powodu sinic woda nieprzydatna do kąpieli na 7 nadmorskich kąpieliskach

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie