Polski Portal Morski
Turystyka

Mikołajki – Mazurska Wenecja

Mikołajki zwane mazurską Wenecją położone są nad jeziorami: Tałty i Mikołajskim na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. To jedno z najsłynniejszych żeglarskich miast w Polsce.

W sezonie wiosenno-letnim tętni tu życie, a turyści dzielą się na wodnych i lądowych, czerpiąc przyjemność z różnorodnych atrakcji. Począwszy od kajaków poprzez statki białej floty czy rejs z kolacją na pokładzie jedynego w Polsce żaglowca śródlądowego zbudowanego według wzorców XIX-wiecznych brygów, cumującego w Mikołajkach. Turbowrażeń – wiatru i adrenaliny – dostarcza flagowa impreza Mikołajek, czyli coroczny Rajd Polski, drugi po słynnym Rajdzie Monte Carlo, najstarszy rajd samochodowy na świecie. Latem nie brakuje tu także około żeglarskich imprez jak na przykład: organizowany od ponad czterdziestu lat Festiwal Szantowy w Mikołajkach czy Mazurski Festiwal Rybny ,,Rybkę na zdrowie”, podczas którego serwuje się ponad tonę ryb przyrządzanych według rozmaitych receptur. Mikołajki to idealny wybór, tu możemy oderwać się od codzienności, odpocząć i zafundować sobie nowe wrażenia.

Atrakcje turystyczne w Mikołajkach

Niewątpliwie rejsy statkami pasażerskimi po mazurskich jeziorach to atrakcja dla, której zjeżdżają tu turyści  z całej Polski i nie tylko. Stacjonujące w Mikołajkach statki białej floty zabiorą Cię na rejs spacerowy. Malowniczy krajobraz widziany z pokładu wzbudza zachwyt we wszystkich, którzy go posmakują. Płynąc zaobserwujesz nie tylko krajobrazy, ale również bogate ptactwo wodne. Obraz panoramy miasta na tle białych żagli zapada w pamięci na długie lata. Wśród ofert lokalnych armatorów znajdziesz rejs po jeziorze Śniardwy, które jest największym zbiornikiem wodnym w Polsce. Dłuższy rejs po Mazurskim Morzu umożliwia obserwację dwóch wysp, Pajęczej oraz Czarci Ostrów.

Najbardziej przyciągającą turystów w rejon Wielkich Jezior Mazurskich są bezsprzecznie jeziora, które w piękne, upalne dni lata zachęcają do schłodzenia się w ich toni. Na terenie miasta i gminy Mikołajki znajduje się wiele dzikich plaż, gdzie skorzystać można z pomostów, pobliskich placów zabaw czy też boisk do piłki plażowej oraz opieki ratownika. Zapraszamy do zapoznania się z kąpieliskami w Mikołajkach i okolicy: Kąpielisko miejskie w Mikołajkach, Plaża wiejska w Starych Sadach, Plaża wiejska w Tałtach, Plaża wiejska w Górkle, Plaża wiejska w Starych Sadach,Plaża wiejska w Zełwągach.

Gmina Mikołajki to idealne miejsce na aktywny wypoczynek, także ten związany z lądem.   Malownicze  trasy rowerowe, które na pewno spodobają się turystom chcącym odpocząć na jednośladach. Trasy umieszczone są w aplikacji BikeMap, dzięki czemu po jej pobraniu na telefon dostaje się  konkretny ślad GPS do nawigowania rowerem po malowniczych terenach pobliskich wiosek i lasów.

Link do tras: https://mikolajki.eu/dla-turysty/trasy-rowerowe

Spokojne mazurskie lasy i łąki, a także miasteczka pełne są ścieżek i dróg idealnych do spędzania czasu na świeżym powietrzu podczas spacerów. To również idealne miejsce do wędkowania, czytania książek i odpoczynku.

Mazury zapraszają!

źródło: /mikolajki.eu

Zobacz podobne

Przepisy klasyfikacji i budowy łodzi mieszkalnych

BS

Otwarcie kąpielisk w Gdyni

BS

 Łódź podwodna służąca do obserwowania wraku Titanica zaginęła. Trwają poszukiwania 

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie