Polski Portal Morski
Żegluga

Ruch jednostek na Kanale Elbląskim wznowiony od soboty

Od soboty wznowiony zostanie ruch jednostek na Kanale Elbląskim. Ruch był wstrzymany przez tydzień po awarii na pochylni w Kątach – podał w piątek Bogusław Pinkiewicz z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

RGZW w Gdańsku w piątkowym komunikacie podał, że w związku z usunięciem awarii na pochylni w Kątach od 8 maja otwiera się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego.

Pochylnie w Buczyńcu, Kątach, Oleśnicy, Całunach i Jeleniach czynne będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00 oraz w soboty, niedziele i święta w godzinach od 8.00 do 19.00.

Do awarii na Kanale Elbląskim doszło 2 maja. Wykolejenie się wózka wyciągowego na pochylni Kąty podczas transportu statku pasażerskiego spowodowało wstrzymanie żeglugi. Nikt z pasażerów ani obsługi nie odniósł obrażeń. Wszyscy zostali ewakuowani na brzeg.

Jak poinformował RZGW w Gdańsku, po obniżeniu poziomu wody na terenie pochylni Kąty zlokalizowano miejsce wypadnięcia wózka z szyn i przystąpiono do ustalenia przyczyny usterki i naprawy torowiska. Po usunięciu usterki, decyzję o dopuszczeniu pochylni do ruchu wydał Transportowy Dozór Techniczny.

Kanał Elbląski to unikatowa droga wodna – zespół pięciu pochylni, po których przetacza się statki na platformach ustawionych na szynach. Zastosowane w tym celu szynowe urządzenia wyciągowe napędzane są mechanicznie siłą przepływu wody. 

źródło PAP

Zobacz podobne

Modernizacja Bazy Oznakowania Nawigacyjnego na półmetku

BS

Dzień Marynarza Śródlądowego

Autor

The Ocean Race Europe Prologue: Sailing Poland wygrał wyścig Kłajpeda – Gdynia!

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie