Polski Portal Morski
Aktualności

Nowy most kolejowy na Regalicy coraz bliżej

Jeszcze w czerwcu może zostać podpisana umowa na budowę nowego mostu kolejowego w szczecińskich Podjuchach – zapowiedział Przemysław Daca, prezes Wód Polskich.Most w Podjuchach to zabytek, którego jedno z przęseł musi być podnoszone, aby barki mogły pod nim przepłynąć.

– Myślę, że niebawem się spotkamy. Może już w czerwcu na podpisanie umowy na wykonanie podniesienia i modernizacji tego mostu, tak aby w końcu przestał być wąskim gardłem dla żeglugi śródlądowej i drogi wodnej o międzynarodowym znaczeniu – poinformował Daca.

– Z budową musimy się spieszyć – mówi wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. – Mamy nadzieję, że dokończymy cały proces przygotowania inwestycji i rozpoczniemy przebudowę mostu. Na pewno musimy go zakończyć w 2023 roku, bo tak będziemy musieli wydatkować pieniądze. W związku z czym ten czerwiec jest dla nas niezwykle istotny.

Most w Podjuchach zostanie podniesiony, tak aby prześwit nad lustrem wody wynosił 6,20 m, dziś to zaledwie niecałe trzy metry. Pozwolenie na budowę nowego mostu wydał już wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Źródło Radio Szczecin fot. Wody Polskie

Zobacz podobne

Budowa marynarki handlowej w II RP

AB

Strażacy uratowali 15 jeleni ze stada, pod którym załamał się lód

AB

Wzrost przeładunków w Porcie Gdynia w I kwartale 2021

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie