Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

ZMPSiŚ. „To ogromna szansa rozwojowa”. Trwają poszukiwania inwestora

Zarząd Portu Szczecin – Świnoujście będzie nadal poszukiwał inwestora, który wybuduje i będzie operatorem głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu. Prezes portu Krzysztof Urbaś zadeklarował w wywiadzie dla portalu Polska Morska, że przygotowywany jest kolejny etap postępowania, który ma wyłonić inwestora dla terminalu.

Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin – Świnoujście zaznaczyła, że port jest zdeterminowany w swych działaniach, aby wybudować głębokowodny terminal kontenerowy.

– W połowie kwietnia zakończyliśmy postępowanie, które miało na celu wyłonić przyszłego operatora terminala kontenerowego w Świnoujściu. To postępowanie zakończyło się tym, że wpłynęła do nas jedna oferta, ale z uwagi na brak spełnienia wymogów, ta oferta została przez komisję przetargową odrzucona – powiedziała Woźniak-Lewandowska. – W tej chwili jesteśmy na etapie dalszego postępowania i dalej poszukujemy inwestora.

Zdaniem ekspertów, w Świnoujściu jest miejsce na tak duży głębokowodny terminal kontenerowy.

– To ogromna szansa rozwojowa, zarówno gospodarki krajowej, jak i Pomorza Zachodniego i oczywiście Zespołu Portów Szczecin-Świnoujście. Dziś tendencja w rozwoju przewozów morskich jest taka, że następuje gwałtowny skok, jeżeli chodzi o rozwój drobnicy kontenerowej i żeby się rozwijać i podążać za trendem światowym Zespół Portów Szczecin-Świnoujście musi mieć terminal kontenerowy z prawdziwego zdarzenia – dodała Woźniak-Lewandowska.

Terminal miałby powstać na wschód od gazoportu.

Źródło Radio Szczecin

Zobacz podobne

Terytorialsi szkolili się na plaży w Mrzeżynie

KM

Orlen Paliwa chce rozbudować Terminal Gazu Płynnego w Szczecinie

BS

56 lat 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie