Polski Portal Morski
Aktualności Extra Technologie

„Global Mercy” – Największy na świecie statek szpitalny pomyślnie zakończył próby morskie

Największy na świecie cywilny statek szpitalny „Global Mercy” pomyślnie zakończył próby morskie.

Statek powstał w chińskiej stoczni Tianjin Xingang, a jego budowę nadzorują specjaliści ze Stena RoRo.Jednostka zostanie przekazana do eksploatacji latem bieżącego roku. W pierwszy rejs „Global Mercy” popłynie do Antwerpii, gdzie uzupełnione zostanie wyposażenie medyczne jednostki, stamtąd uda się do Rotterdamu, gdzie zostanie oficjalnie zaprezentowany, a następnie w roku 2022 wyruszy z pierwszą misją do Senegalu. Jednostka będzie eksploatowana pod banderą maltańską.

Stena RoRo buduje „Global Mercy” w imieniu międzynarodowej organizacji charytatywnej Mercy Ships, która zapewnia bezpłatną opiekę zdrowotną w najbiedniejszych krajach świata.Na pokładzie pokładzie „Global Mercy” będzie 6 sal operacyjnych, 200 łóżek szpitalnych, laboratorium, przychodnia oraz wszystko, co potrzebne jest zarówno pacjentom, jak i osobom pracującym na pokładzie, w tym także szkoły i przedszkola dla dzieci pracujących na jednostce wolontariuszy.Łącznie statek będzie w stanie pomieścić 950 osób, w tym 641 członków załogi.Oprócz zapewniania bezpłatnej opieki medycznej i dentystycznej, Mercy Ships przyczynia się do budowania lokalnej infrastruktury opieki zdrowotnej poprzez szkolenie lokalnego personelu medycznego, dlatego „Global Mercy” jest wyposażony w najwyższej klasy zaplecze szkoleniowe, w tym także sprzęt do treningu w wirtualnej rzeczywistości.

Podstawowe dane techniczne „Global Mercy”Długość całkowita: 174 mSzerokość: 28,6 mZanurzenie: 6,15 m.

Źródło Infomare

Zobacz podobne

Polimery Police. Zakończył się kolejny miesiąc na budowie

BS

Certyfikacja Morskich Farm Wiatrowych

BS

Wspomnienia z Daru Młodzieży – konkurs rozstrzygnięty

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie