Polski Portal Morski
Aktualności

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w windsurfingu za nami

Druga, żeglarska część Pucharu PZŻ odbędzie się za tydzień w Krynicy Morskiej.

Uczestnicy regat nie mieli szczęścia ani do pogody, ani do wiatru. Stąd tak mało rozegranych wyścigów w klasie Formuła Foil. Tylko w piątek i niedzielę, przy dolnym limicie wiatru, udało się przeprowadzić zaledwie po 2 wyścigi. Chodź w Pucku zabrakło Kadry Narodowej, to emocji było sporo. W klasie Open mieliśmy pojedynek młodości (U21) i doświadczenia (Grand Master).

Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczył Kamil Manowiecki pokonując Pawła Dittricha i doskonale żeglującego w tym sezonie Tomka Romanowskiego. W klasie Formuła Foil 8.0 również mieliśmy pojedynek na styku, gdzie Konrad Machura na remisie punktowym wyprzedził Filipa Dmochowskiego. Najlepszą zawodniczką została Pola Wawrzyniak. W klasie Formuła Foil 7.0 triumfowała Zofia Zarzecka.

Znacznie więcej ścigania mieli zawodnicy startujący w klasie Techno. Tutaj organizatorom udało się przeprowadzić wszystkie z dziewięciu zaplanowanych wyścigów. W klasie Techno 7.8 zwyciężyli: Amadeusz Stobiński i Nadia Kulik. W klasie Techno 6.8 doskonale żeglował Kuba Guźlecki, który jeszcze 2 lata temu żeglował na żaglu 4.0.

Zawodnik z Szczecina aż pięciokrotnie mijał linię mety na pierwszym miejscu. Drugie miejsce i pierwsze w gronie dziewcząt, zajęła Maria Rudowicz. Równie pewne zwycięstwo w klasie Techno 5.8 odniósł Alan Kurzawa, wyprzedzając swoich rywali o ponad 20 punktów. W gronie dziewcząt triumfowała Natasza Rubanowicz. Wśród najmłodszych żeglarzy, którzy rywalizowali na żaglach 4.0 zwyciężyli: Krzysztof Czuryło oraz Ida Wojtas.

źródło: PYA

Zobacz podobne

Plaża w okolicach kołobrzeskiego portu będzie szersza

BS

Obajtek o połączeniu Orlenu i Lotosu: wzmacnia podmioty, miejsca pracy i daje szansę na rozwój

KM

Politechnika Morska w Szczecinie. I etap konkursu wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej rozstrzygnięty!

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie