Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Indie: Marynarka wojenna poszukuje 78 osób z barki, która zatonęła u wybrzeży Bombaju

Okręty i śmigłowce indyjskiej marynarki wojennej poszukiwały w środę przy ekstremalnej pogodzie 78 osób zaginionych z barki, która zatonęła u wybrzeży Bombaju wskutek nadejścia cyklonu Tauktae.

Komandor Alok Anand powiedział, że 183 osoby zostały uratowane w ciągu 24 godzin przez trzy jednostki pływające i śmigłowce zaangażowane w operację.

Jeden z ocalałych powiedział stacji informacyjnej New Delhi Television, że wskoczył do morza w kamizelce ratunkowej i został później wyłowiony przez marynarkę wojenną.

W innej operacji śmigłowiec marynarki wojennej uratował 35 członków załogi innej barki, GAL Constructor, która osiadła na mieliźnie na północ od Bombaju.

Obie barki pracowały dla Oil and Natural Gas Corp., największej indyjskiej firmy zajmującej się ropą naftową i gazem ziemnym. Firma poinformowała, że barki przewoziły personel do wierceń morskich i ich kotwice puściły podczas sztormu.

Tauktae, najpotężniejszy cyklon, jaki nawiedził ten region w ciągu ostatnich dwóch dekad, osiągnął prędkość 210 km/h, kiedy w poniedziałek wieczorem uderzył w ląd w stanie Gudżarat na zachodzie Indii. Żywioł spowodował śmierć co najmniej 25 osób w stanach Gudżarat i Maharasztra.

Dziennik „The Hindu” podał w środę, że ponad 16 tys. domów zostało uszkodzonych w stanie Gudżarat; wichura przewracała słupy energetyczne i wyrywała drzewa. Cyklon znacznie osłabł nad południową częścią stanu Radżasthan do tzw. depresji tropikalnej, przy której prędkość wiatru nie przekracza 60 km/h.

źródło:PAP/

Zobacz podobne

Kolejny wypadek z udziałem japońskiego statku; zaginęło trzech marynarzy

BS

Masowiec „Polesie” ładuje kukurydzę w Szczecinie

PL

Przemysł militarny stoczni. „Nasza codzienność w dużej mierze zależy od handlu morskiego”

JK

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie