Polski Portal Morski
Aktualności Inne

Straż graniczna przejęła ponad 33 kg narkotyków o wartości blisko 2 mln zł

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku przejęli w Koszalinie ponad 33 kg narkotyków o wartości blisko 2 mln zł. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn, dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych – poinformował w środę kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

Rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku przekazał, że narkotyki zostały znalezione w przeszukiwanym mieszkaniu w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie). Były to znaczne ilości marihuany, amfetaminy oraz kilka tysięcy tabletek ecstasy.

Kmdr ppor. Juźwiak powiedział, że funkcjonariusze przejęli łącznie ponad 33 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości blisko 2 mln zł. Dodatkowo zabezpieczyli ponad 15 tys. papierosów, mogących pochodzić z przemytu. Ich wartość to ok. 11 tys. zł.

„W trakcie działań zatrzymano trzech mężczyzn, mieszkańców Koszalina. Dwaj z nich, w wieku 28 i 29 lat, postanowieniem sądu na trzy miesiące trafili do aresztu. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności” – powiedział kmdr ppor. Juźwiak.

Śledztwo w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Źródło PAP fot. Gdańsk.pl

Zobacz podobne

PGNiG konsekwentnie zabezpiecza dostawy gazu ziemnego z Norwegii dla Polski

BS

Rosja przerzuca kolejne okręty na Morze Czarne

BS

AmaLilia – nowy hotel przeznaczony do pływania po Nilu

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie