Polski Portal Morski
Aktualności Historia Turystyka

Grafiki polskich artystów na „Darze Pomorza”. Wystawa „Gdynia – REALNA & WIRTUALNA”

Od 18 maja do 30 czerwca 2021 r. we wnętrzach statku-muzeum „Dar Pomorza” prezentujemy ogólnopolską wystawę grafiki „Gdynia – REALNA & WIRTUALNA”, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era ART w Gdyni.

To już kolejne przedsięwzięcie artystyczne Stowarzyszenia, którego efekty można obejrzeć w przestrzeniach „Białej Fregaty”. Tegoroczna edycja wystawy to 22 prace artystów związanych z polskimi ośrodkami graficznymi z Poznania, Lublina, Gdyni, Cieszyna i Szczecina, a także z ASP w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Katowicach i Łodzi. Prezentowane prace zostały wykonane zarówno w tradycyjnych technikach graficznych, jak i w nowatorskich, eksperymentalnych formach. Na wystawie zobaczymy dzieła między innymi w technice serigrafii, litografii, grafiki ruchomej, linorytu, mezzotinty, grafiki intermedialnej i druku eksperymentalnego.

– Polska słynie z dobrej grafiki, której podstawami są: doskonały klasyczny warsztat i umiejętności połączenia go ze współczesnymi możliwościami. Dlatego to właśnie w naszym kraju odbywają się międzynarodowe imprezy o dużym światowym znaczeniu, jak np. Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, Międzynarodowe Triennale Grafiki w Katowicach oraz Międzynarodowe Triennale Grafiki Cyfrowej w Gdyni- mówi Barbara Kasperczyk-Gorlak, kuratorka wystawy – Gdyńska impreza jest organizowana przez Stowarzyszenie Artystów Wybrzeża ERA ART, które działa na terenie Trójmiasta już od 25 lat.


„Gdynia – REALNA & WIRTUALNA” – wystawa czasowa
statek-muzeum „Dar Pomorza” – pomieszczenie III wachty
18.05.2021 – 30.06.2021

źródło: www.nmm.pl

Zobacz podobne

Duży trawler od stoczni Karstensen Shipyard Poland

BS

Trwają prace przy gazociągu Goleniów – Lwówek – najdłuższym fragmentem Baltic Pipe w Polsce

BS

Hanna Mojsiuk prezesem Unii Izb Łaby i Odry. To wielka międzynarodowa organizacja gospodarcza

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie