Polski Portal Morski
Aktualności Historia Turystyka

Grafiki polskich artystów na „Darze Pomorza”. Wystawa „Gdynia – REALNA & WIRTUALNA”

Od 18 maja do 30 czerwca 2021 r. we wnętrzach statku-muzeum „Dar Pomorza” prezentujemy ogólnopolską wystawę grafiki „Gdynia – REALNA & WIRTUALNA”, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era ART w Gdyni.

To już kolejne przedsięwzięcie artystyczne Stowarzyszenia, którego efekty można obejrzeć w przestrzeniach „Białej Fregaty”. Tegoroczna edycja wystawy to 22 prace artystów związanych z polskimi ośrodkami graficznymi z Poznania, Lublina, Gdyni, Cieszyna i Szczecina, a także z ASP w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Katowicach i Łodzi. Prezentowane prace zostały wykonane zarówno w tradycyjnych technikach graficznych, jak i w nowatorskich, eksperymentalnych formach. Na wystawie zobaczymy dzieła między innymi w technice serigrafii, litografii, grafiki ruchomej, linorytu, mezzotinty, grafiki intermedialnej i druku eksperymentalnego.

– Polska słynie z dobrej grafiki, której podstawami są: doskonały klasyczny warsztat i umiejętności połączenia go ze współczesnymi możliwościami. Dlatego to właśnie w naszym kraju odbywają się międzynarodowe imprezy o dużym światowym znaczeniu, jak np. Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, Międzynarodowe Triennale Grafiki w Katowicach oraz Międzynarodowe Triennale Grafiki Cyfrowej w Gdyni- mówi Barbara Kasperczyk-Gorlak, kuratorka wystawy – Gdyńska impreza jest organizowana przez Stowarzyszenie Artystów Wybrzeża ERA ART, które działa na terenie Trójmiasta już od 25 lat.


„Gdynia – REALNA & WIRTUALNA” – wystawa czasowa
statek-muzeum „Dar Pomorza” – pomieszczenie III wachty
18.05.2021 – 30.06.2021

źródło: www.nmm.pl

Zobacz podobne

Chipolbrok odebrał kolejną jednostkę

KM

Holenderskie F-35 ponownie przechwyciły rosyjskie samoloty nad Bałtykiem

BS

Gaz-System rozpoczyna procedurę Open Season ws. pływającego terminalu LNG w Gdańsku

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie