Polski Portal Morski
Bez kategorii

Załoga kutra zaginęła na Bałtyku. Trwają poszukiwania

Na Bałtyku, w okolicach Kołobrzegu i Ustronia Morskiego trwają poszukiwania duńskiego rybaka, którego kuter osiadł na mieliźnie. W czwartek przed południem jednostkę zauważyli turyści spacerujący po plaży w Sianożętach.

Po przybyciu na miejsce ratowników okazało się, że w najbliższej okolicy nie ma nikogo z załogi. Rafał Goeck, rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa mówi, że silnik jednostki wciąż pracował, stąd decyzja o natychmiastowych poszukiwaniach załogi.

– Jak udało się naszym inspektorom ustalić, wczoraj w godzinach nocnych, jednostka ta zdawała rybę w porcie kołobrzeskim. Po skontaktowaniu się z naszym duńskim odpowiednikiem, dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie był to samotny rybak, który dokonywał połowów. W tej chwili trwają poszukiwania – informuje Goeck.

W akcji biorą udział łodzie SAR, a morze patrolowane jest również przez śmigłowiec Marynarki Wojennej. Dotychczas rybaka nie udało się odnaleźć.

źródło: Radio Szczecin/zd: sar.gov.pl

Zobacz podobne

Wyciek ropy na Morzu Żółtym po kolizji z udziałem tankowca

BS

Ceny ropy naftowej w USA spadają. Kontenerowiec Ever Given ściągnięty z mielizny

MZ

Pracownicy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na 8. sesji NCSR

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie