Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Ministerstwo

MI: konsultacje aktualizacji planów zarządzania ryzykiem powodziowym do 22 września

Ze względu na duże zainteresowanie i konieczność szczegółowego omówienia zagadnień, konsultacje społeczne aktualizowanych planów zarządzania ryzykiem  powodziowym (aPZRP) przedłużono o trzy miesiące, czyli do 22 września br. – poinformował w piątek resort infrastruktury.

Plany zarządzania ryzykiem powodziowym są aktualizowane po raz pierwszy. Zaplanowano w nich najważniejsze działania dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców zagrożonych terenów. Lista zawiera ponad 1100 pozycji zaplanowanych na lata 2022-2027 o koszcie ok. 29 mld zł. Wybór działań oparty był m.in. na podstawie analizy map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego.

Ministerstwo na stronie internetowej przekazało o planowanych dodatkowych spotkaniach konsultacyjnych – 3 września w Szczecinie oraz 6 września w Gdańsku, na których mają zostać przedstawione ustalenia dotyczące aPZRP od strony morza i morskich wód wewnętrznych.

„Na koniec konsultacji społecznych zapraszamy na spotkanie poświęcone zarządzaniu ryzykiem powodziowym w regionie wodnym Środkowej Odry, które odbędzie się 10 września 2021 r. w Jeleniej Górze” – dodano.

Resort wyjaśnił, że uwagi do planów można składać do 22 września za pośrednictwem strony https://stoppowodzi.pl, a także listownie lub w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury oraz w siedzibach jednostek Wód Polskich, gdzie znajdują się wersje papierowe projektów dokumentów.

Przypomniano, że w ostatnich pięciu miesiącach odbyło się 25 spotkań konsultacyjnych, w których uczestniczyło ok. 2 tys. 25-27 maja debaty odbędą się w Gdańsku, Elblągu i Słupsku.

Przypomniano, że z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią, spotkania odbywają się w trybie on-line.

źródło: PAP, fot. rzgw

Zobacz podobne

70 lat temu w Stoczni Gdańskiej zwodowano drobnicowiec „Warszawa”

BS

PSE wydało warunki przyłączenia do sieci dlaelektrowni jądrowej na Pomorzu

PL

MSC dla Kołobrzeskiej Grupy Producentów Ryb

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie