Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Porty Ważne

Kwiecień 2021 na placu budowy Polimery Police – montaż reaktorów PP

Całkowity postęp rzeczowy projektu, uwzględniający realizację wszystkich zadań wchodzących w zakres inwestycji „Polimery Police”, w tym: projektowanie, zamówienia, dostawy i prace budowlane wynosi blisko 60%. Postęp prac budowlanych wynosi 48%.

18 maja została zamontowana 96-metrowa kolumna (splitter) propan-propylen. Do jej realizacji został wykorzystany jeden z największych na świecie dźwigów pierścieniowych (ring crane). Od 12 stycznia 2021 kolejne zbiorniki były transportowane drogą morską do nabrzeża w Porcie Morskim Police.  W Porcie Police przeładowywane były kolejne urządzenia i aparaty niezbędne do budowy kompleksu.

https://polska-morska.pl/2021/03/03/port-morski-police-dostawa-ostatniego-zbiornika-dla-polimery-police/

Propan-propylen splitter to jedno z kluczowych urządzeń instalacji odwodornienia propanu (PDH) i jednocześnie najwyższe urządzenie całego kompleksu „Polimery Police”. P-P splitter będzie służył do rozdzielenia propylenu i nieprzereagowanego propanu. Otrzymany surowiec o najwyższej jakości polimerowej umożliwi produkcję polipropylen.

Źródło Grupa Azoty

Zobacz podobne

Wiedzieć więcej i widzieć lepiej. Straż Graniczna chce zmodernizować morski system radarowy

BS

Gdańsk: powstał portal Archiwum Wspomnień Stoczniowca

Autor

Świnoujście. Postęp prac przy montażu maszyny TBM

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie