Polski Portal Morski
Aktualności Offshore

PGE planuje kolejne inwestycje w morskie farmy wiatrowe

Polska Grupa Energetyczna planuje kolejne inwestycje w morskie farmy wiatrowe – poinformował podczas środowej konferencji prezes PGE Polska Grupa Energetyczna Wojciech Dąbrowski. Dodał, że dla spółki kluczowy jest udział polskich firm w tym projekcie.

“Nasze cele są ambitne, czego najlepszym dowodem jest fakt, że już teraz planujemy kolejne inwestycje w morskie moce wiatrowe we współpracy ze spółkami Enea i Tauron, z którymi w styczniu podpisaliśmy list intencyjny. (…) Kluczowe jest dla nas takie organizowanie działań, aby umożliwić udział w tym projekcie polskim firmom” – powiedział.

Prezes zapowiedział, że 18 czerwca odbędzie się spotkanie informacyjne z firmami zainteresowanymi wzięciem udziału w budowie farm wiatrowych.

Dąbrowski podkreślił, że morskie farmy wiatrowe to najważniejszy projekt inwestycyjny grupy PGE. Dodał, że pierwszy prąd z morskiej farmy wiatrowej PGE popłynie w 2026 roku.

Źródło PAP fot. Pexels

Zobacz podobne

Negocjacje dotyczące przedłużenia umowy zbożowej są w krytycznym momencie

BS

Prezes BGK: tylko miks środków z UE i Funduszu Trójmorza może zaspokoić potrzeby inwestycyjne regionu

AB

Prawie pół tysiąca osób na Dniu Dostawców organizowanym przez PGE i Ørsted

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie