Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Port Świnoujście. Wzrost przeładunków rudy żelaza

Mimo długotrwałej pandemii, kwiecień 2021 w świnoujskim porcie zakończył się przeładunkiem rudy żelaza i manganu z wynikiem o prawie 13 proc. lepszym niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

W kwietniu tego roku wpłynęło 5 statków z rudą żelaza, koncentratem miedzi oraz z rudą manganu pochodzących z Liberii i RPA. Z uwagi na szerokie zastosowanie, popyt na rudę żelaza rośnie. Używa się jej do produkcji między innymi: szyn kolejowych, profili stalowych, prętów, np. zbrojeniowych, arkuszy blach (na pokrycia dachowe), rur, lin, drutów, elementów karoserii samochodowych, konstrukcji budowlanych.

Finalna ilość rudy pochodzenia liberyjskiego obsłużonej – i tym samym przerobionej na wspomniane wcześniej produkty – w kwietniu to ok. 100 tys. ton. Obsługa takiej ilości towaru, nie byłaby możliwa bez rozbudowanej i wykwalifikowanej kadrze, która świadczy usługi kompleksowo – tak, aby każdy klient mógł czuć się bezpiecznie na wielu płaszczyznach. To klient określa wymagany proces logistyczny dla swojego towaru, a Spedytor dostosowuje swoją obsługę do tych wymagań, dbając o jej jakość. Dlatego też TSL Silesia jest obecna na każdym etapie procesu logistycznego w porcie: od awizacji statku w drodze do portu, przez przybicie statku z towarem, kontrolę jego wyładunku a następnie załadunku na wagony, aż do odprawy celnej importowej lub tranzytowej.

Źródło https://www.tsl-silesia.com.pl

Zobacz podobne

Port Gdańsk: aktualne możliwości przeładunkowe głównych terminali zbożowych to 300 tys. t miesięcznie

AZ

Dział Badań Podwodnych Narodowego Muzeum Morskiego odnalazł XIII- wieczny wrak

BS

Prace przy konstrukcjach wewnętrznych i roboty wykończeniowe, czyli wrzesień za nami

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie