Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Stocznie Ważne

Relokacja pływającego doku MSR-2 między Świnoujściem, a Szczecinem

W ramach przyjętego w 2020 roku przez Morską Stocznię Remontową „Gryfia” S.A. Planu Modernizacji stoczni zakładającego, między innymi koncentrację produkcji w jednej lokalizacji, w dniu 10 maja 2021 roku odbyła się operacja przeholunku doku MSR-2 ze Świnoujścia do Szczecina.

Ten największy z doków w zakładzie w Świnoujściu jest obecnie najmniejszym z użytkowanych doków w zakładzie w Szczecinie. Dok został posadowiony w Basenie Brdowskim w bezpośrednim sąsiedztwie doku nr 3 nad odtworzoną specjalnie w tym celu głębią dokową.

Po uzyskaniu niezbędnych zgód i pomiarów w dniu 21 maja odbyło się pierwsze komercyjne dokowanie. Jednostka Sardius armatora holenderskiego zainaugurowała użytkowanie doku w jego nowej lokalizacji.

Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A., należy do grona najbardziej znanych stoczni remontowych w kraju i za granicą. Początki działalności stoczni sięgają początku lat pięćdziesiątych poprzedniego wieku. Stocznia posiada zakład produkcyjny zlokalizowany w Szczecinie umożliwiający kompleksowe remonty i przebudowy dużych statków handlowych, promów pasażerskich oraz specjalistycznych jednostek wielozadaniowych. Centralne położenie stoczni w Europie, bliska odległość od głównych tras komunikacyjnych transportu lądowego i od ważnych linii żeglugowych oraz dobra infrastruktura sprawia, że  zakład jest dobrym partnerem do prowadzenia remontów jednostek. Dodatkowo lokalizacja zakładu w pobliżu granicy z Niemcami zapewnia łatwy transport urządzeń i części zamiennych od dostawców z Europy Zachodniej oraz szybki dojazd specjalistycznych serwisów.

źródło : msrgryfia

Zobacz podobne

Port Szczecin-Świnoujście. Olbrzymie inwestycje w szlaki kolejowe

AB

Szansa na stypendium dla młodych żeglarzy

BS

Kpt. mar. Robert Oszek. Marynarz w Powstaniu Śląskim

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie