Polski Portal Morski
Aktualności Extra

Wody Polskie rewitalizują budynek kompleksu Szczecińskiej Wenecji. Jest inżynier kontraktu!

Wody Polskie zrewitalizują budynek w „Szczecińskiej Wenecji”. Kolejny krok poczyniony

Wody Polskie wyłoniły inżyniera kontraktu przy przebudowie jednego z budynków kompleksu „Szczecińskiej Wenecji”. Celem jest modernizacja, remont oraz dostosowanie obiektu pod potrzeby administracyjno-biurowe.  – Budynek przy ul. Kolumba 79/80 będzie siedzibą naszej instytucji, ale mamy ambicje by stał się swojego rodzaju centrum dyskusji na temat żeglugi, gospodarki morskiej czy spraw związanych z Odrą i akwenami w naszym regionie. Trudno wyobrazić sobie piękniejsze miejsce do przeprowadzenia takiej inwestycji niż kompleks Szczecińskiej Wenecji, której potencjał jest dostrzegalny przez wszystkich mieszkańców. Wody Polskie robią kolejny krok żeby ten diament oszlifować – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie. Najkorzystniejsza oferta została wyłoniona 24 maja.

   Mowa o zadaniu „Przebudowa budynku przy ul. Kolumba w Szczecinie na siedzibę PGW WP RZGW Szczecin”, które to planowane jest do zrealizowania w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Inżynier kontraktu będzie zarządzać, koordynować i prowadzić bieżący nadzór nad inwestycją. Będzie również odpowiedzialny za udział w przeglądach prac inwestycyjnych w okresie gwarancji. W przetargu złożono cztery oferty. Najkorzystniejsza okazała się oferta firmy Najda Consulting, która swoją pracę  wyceniła na 749 tysięcy złotych.

     Po wyłonieniu inżyniera kontraktu planowane jest również ogłoszenie przetargu oraz wyłonienie generalnego wykonawcy, którego zadaniem będzie wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich niezbędnych pozwoleń i decyzji dla rozpoczęcia robót budowlanych jak również zrealizowanie robót. – Wody Polskie udowadniają, że plan rewitalizacji budynku przy ul. Kolumba 79/80 to nie jest nieosiągalne marzenie, a realna koncepcja działania, którą planujemy szybko wdrożyć w życie. Nasza instytucja potrzebuje nowej, funkcjonalnej siedziby, a Szczecin potrzebuje zrewitalizowanego obiektu Szczecińskiej Wenecji, która jest miejscem o gigantycznym potencjale architektonicznym i turystycznym. Wody Polskie będą więc pionierem rewitalizacji tego miejsca i mamy nadzieję, że znajdziemy naśladowców. Za kilka lat to może być najpiękniejsza część Szczecina – mówi dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

     – Mamy zabezpieczone środki na realizację tego zadania, więc spodziewam się, że po pozytywnym rozstrzygnięciu wspomnianych przetargów dynamicznie przystąpimy do pracy. To potrzebna inwestycja, bo siedziba Wód Polskich przy Tamie Pomorzańskiej jest już dla nas zbyt ciasna. Przypomnę, że Wody Polskie łączą w sobie działania dwóch instytucji: ówczesnego Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych – dodaje Marek Duklanowski.

   Nowa siedziba Wód Polskich może być gotowa w ostatnim kwartale 2023 roku. Poza funkcją biurową i administracyjną nowy obiekt będzie pełnić również funkcje społeczne. – Chcielibyśmy, by na Kolumba odbywały się szkolenia i warsztaty dla młodych ludzi zainteresowanych żeglugą śródlądową. Przygotowujemy ambitny program edukacyjny, który realizować będziemy na miejscu. Planujemy również przestrzeń dla kół dyskusyjnych zajmujących się gospodarką morską oraz miejsce dla artystów zaangażowanych w kulturę marynistyczną – dodaje dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

Źródło Wody Polskie

Zobacz podobne

Cenię przede wszystkim niezależność! – rozmowa z kpt. ż.w. Klaudią Skotnicą, „pierwszą po Bogu” na tankowcach

KD

Trzy umowy o dofinansowanie na projekty rozbudowy i modernizacji infrastruktury elektroenergetycznej

PL

Premier Saksonii wezwał do naprawy gazociągu Nord Stream 1

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie