Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo Stocznie Ważne

Wodowanie lodołamacza “Manat”

W Stoczni Szczecińskiej został zwodowany czwarty lodołamacz budowany dla przedsiębiorstwa państwowego Wody Polskie w Gdańsku. Jednostka nosi imię “Manat” i jest kolejną z serii wybudowaną przez Morską Stocznię Remontową Gryfia – mówi Krzysztof Zaremba, prezes stoczni.

– To jest polska konstrukcja. Sprawdzona, bardzo dobrze wyposażona. Odbiorca jest bardzo zadowolony z jakości wykonania i terminowości tego kontraktu – mówi Zaremba.

Jednostki wybudowane w Gryfii uzupełniają flotę gdańskiego oddziału Wód Polskich. Było to konieczne, bo lodołamacze z ich floty były budowane jeszcze w latach 80.

– W listopadzie zakończymy cały projekt, który trwa od 2017 roku. Mówimy o podpisaniu umowy i rozpoczęciu prac. Jest to projekt dofinansowany także ze środków Unii Europejskiej, chociaż gros stanowią pieniądze Skarbu Państwa – mówi prezes stoczni.

Jednostki wybudowane w Szczecinie będą pracowały na Dolnej Wiśle.

źródło: Radio Szczecin

Zobacz podobne

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w windsurfingu za nami

BS

Tor wodny Szczecin-Świnoujście pogłębiony w 80 procentach!

AB

Źródło w KE: problem amunicji na dnie Bałtyku to dla nas sprawa wyjątkowej wagi

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie