Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo Stocznie Ważne

Wodowanie lodołamacza „Manat”

W Stoczni Szczecińskiej został zwodowany czwarty lodołamacz budowany dla przedsiębiorstwa państwowego Wody Polskie w Gdańsku. Jednostka nosi imię „Manat” i jest kolejną z serii wybudowaną przez Morską Stocznię Remontową Gryfia – mówi Krzysztof Zaremba, prezes stoczni.

– To jest polska konstrukcja. Sprawdzona, bardzo dobrze wyposażona. Odbiorca jest bardzo zadowolony z jakości wykonania i terminowości tego kontraktu – mówi Zaremba.

Jednostki wybudowane w Gryfii uzupełniają flotę gdańskiego oddziału Wód Polskich. Było to konieczne, bo lodołamacze z ich floty były budowane jeszcze w latach 80.

– W listopadzie zakończymy cały projekt, który trwa od 2017 roku. Mówimy o podpisaniu umowy i rozpoczęciu prac. Jest to projekt dofinansowany także ze środków Unii Europejskiej, chociaż gros stanowią pieniądze Skarbu Państwa – mówi prezes stoczni.

Jednostki wybudowane w Szczecinie będą pracowały na Dolnej Wiśle.

źródło: Radio Szczecin

Zobacz podobne

Amerykański okręt podwodny o napędzie atomowym zderzył się z nieznanym obiektem

BS

Nabrzeże Czeskie z pozwoleniem na użytkowanie!

AB

Chiny/ Państwowe media informują o manewrach floty na spornym Morzu Południowochińskim

BS

1 komentarz

JJR 23 stycznia 2022 at 22:53

Kiedy prezes stoczni twierdzi, że „Jest to projekt dofinansowany także ze środków Unii Europejskiej, chociaż gros stanowią pieniądze Skarbu Państwa” – łże jak pies.
Projekt „Budowa lodołamaczy dla RZGW Gdańsk” dofinansowany został w wysokości 85 proc. z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Ze Skarbu Państwa pochodzi jedynie pozostałych 15 %…

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie