Polski Portal Morski
Aktualności Extra

Uczestnicy Dakaru startują w regatach żeglarskich Loro Piana

Znani z udziału w Rajdzie Dakar Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk wezmą udział w rozpoczynających się w środę na Sardynii prestiżowych regatach żeglarskich Loro Piana. Po raz pierwszy do udziału został zaproszony polski zespół – R-Six Team, który popłynie 20-metrowym katamaranem.

Do startu dopuszczono tylko czternaście załóg z całego świata. Skipperem polskiego jachtu jest Szustkowski, a w składzie siedmioosobowej załogi znajduje się Kazberuk. Obaj w 2020 roku pokonywali ciężarówką trasy Dakaru w Arabii Saudyjskiej.

„Przed nami wielkie wyzwanie. Od środy do soboty codziennie przez cztery dni mamy jeden wyścig. Spodziewane są wiatry o sile około 15 węzłów, do 20 w szkwałach. To dla nas dobra wiadomość, bo nasza łódka należy do najcięższych w stawce katamaranów. Nie należymy do grona faworytów, ale będziemy starać się dotrzymać tempa rywalom. Na pokładach konkurencyjnych jachtów startują utytułowani zawodnicy, którzy brali udział w regatach o Puchar Ameryki czy Volvo Ocean Race, mistrzowie świata i Europy” – powiedział Szustkowski, który jeszcze kilka dni temu przechodził powikłania po szczepieniu przeciw Covid-19.

Jacht R-Six typu HH66 zwodowano w 2016 roku. Od tamtego czasu startował on w 14 regatach na całym świecie. Do największych sukcesów zespołu należą między innymi trzy kolejne zwycięstwa w Antigua Sailing Week, wygrana w Multihull Cup w 2016 roku oraz drugie miejsce w Fastnet Race w 2017.

źródło: PAP fot.yccs.it

Zobacz podobne

Jubileuszowy, 10. Międzynarodowy Kongres Morski otwarciem kolejnej dekady!

Pio Su

Bloomberg: Gazprom planuje 1 października uruchomić gazociąg Nord Stream 2

JJ

Łodzie z MARKOS na wyposażeniu statku odpowiedzialnego za budowę morskich farm wiatrowych w rejonie USA

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie