Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Akademia Morska. Dzień otwarty na Wydziale Mechanicznym

Kolejny otwarty czwartek przed kwaterą główną Akademii Morskiej w Szczecinie już 10 czerwca – a ponieważ zaprasza Wydział Mechaniczny, nie zabraknie MOCY!

To już trzeci wyjątkowy dzień otwarty #nieonlajn. Nadzwyczajne wydarzenie na żywo: na możliwość takiego spotkania czekaliśmy co najmniej od października!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studiowaniem w AMS na spotkanie na Wałach Chrobrego! Widzimy się przed Akademią Morską, pijemy kawę, rozmawiamy, a chętni – w niewielkich grupach – wchodzą do środka, zwiedzają laboratoria, symulatory. 

Zapraszamy na spotkanie z Wydziałem Mechanicznym już w czwartek 10 czerwca od 10:00 na Wałach Chrobrego!

Co w programie?

  • Laboratorium Siłowni Okrętowych
  • Tajniki silników hybrydowych
  • Energia z wiatru
  • Moc napędów elektrycznych oraz…
  • jedyna w swoim rodzaju okazja, by dzięki sile mięśni sprawdzić WŁASNĄ MOC.

Przed Akademią pojawią się samochody z napędem hybrydowym, jednoślady z napędami tradycyjnymi i elektrycznymi, chętni zajrzą pod maskę auta osobowego, ale zerkną też do silnika, którego zadaniem jest uciągnąć naczepę TIRa. Będzie można porozmawiać z pracodawcami, zapytać o nowe kierunki, rozwiać wszelkie wątpliwości.

Od roku akademickiego 2021/22 na Wydziale Mechanicznym będzie można podjąć studia na kierunkach: mechanika i budowa maszyn, inżynieria eksploatacji a także inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe. Będzie nowocześnie, ekologicznie i przyjaźnie dla studentów. Jak podkreślają władze Wydziału: studia mają od początku charakter ogólnoakademicki, a wybór specjalności oraz decyzja: na morze czy ląd? – może zostać podjęta dopiero na drugim roku. Program studiów został przystosowany do tego, by w ich trakcie móc jeszcze swobodnie poruszać się między kierunkami, a co za tym idzie, świadomie podjąć swoją życiową decyzję. 

Zobacz podobne

USA/ Biały Dom powołał krytyka Nord Stream 2 do nadzorowania umowy z Niemcami

BS

Inwestycje infrastrukturalne Portu Gdynia oraz PERN

MZ

Przebudowa Nabrzeża Norweskiego w Porcie Gdynia

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie