Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Akademia Morska. Dzień otwarty na Wydziale Mechanicznym

Kolejny otwarty czwartek przed kwaterą główną Akademii Morskiej w Szczecinie już 10 czerwca – a ponieważ zaprasza Wydział Mechaniczny, nie zabraknie MOCY!

To już trzeci wyjątkowy dzień otwarty #nieonlajn. Nadzwyczajne wydarzenie na żywo: na możliwość takiego spotkania czekaliśmy co najmniej od października!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studiowaniem w AMS na spotkanie na Wałach Chrobrego! Widzimy się przed Akademią Morską, pijemy kawę, rozmawiamy, a chętni – w niewielkich grupach – wchodzą do środka, zwiedzają laboratoria, symulatory. 

Zapraszamy na spotkanie z Wydziałem Mechanicznym już w czwartek 10 czerwca od 10:00 na Wałach Chrobrego!

Co w programie?

  • Laboratorium Siłowni Okrętowych
  • Tajniki silników hybrydowych
  • Energia z wiatru
  • Moc napędów elektrycznych oraz…
  • jedyna w swoim rodzaju okazja, by dzięki sile mięśni sprawdzić WŁASNĄ MOC.

Przed Akademią pojawią się samochody z napędem hybrydowym, jednoślady z napędami tradycyjnymi i elektrycznymi, chętni zajrzą pod maskę auta osobowego, ale zerkną też do silnika, którego zadaniem jest uciągnąć naczepę TIRa. Będzie można porozmawiać z pracodawcami, zapytać o nowe kierunki, rozwiać wszelkie wątpliwości.

Od roku akademickiego 2021/22 na Wydziale Mechanicznym będzie można podjąć studia na kierunkach: mechanika i budowa maszyn, inżynieria eksploatacji a także inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe. Będzie nowocześnie, ekologicznie i przyjaźnie dla studentów. Jak podkreślają władze Wydziału: studia mają od początku charakter ogólnoakademicki, a wybór specjalności oraz decyzja: na morze czy ląd? – może zostać podjęta dopiero na drugim roku. Program studiów został przystosowany do tego, by w ich trakcie móc jeszcze swobodnie poruszać się między kierunkami, a co za tym idzie, świadomie podjąć swoją życiową decyzję. 

Zobacz podobne

Na Górkach Zachodnich dojdzie do rozbudowy portu jachtowego

KD

Morskie rocznice: 111 lat temu „Dar Pomorza” wyruszył w pierwszy rejs

MZ

Innowacyjność i nowoczesność kształcenia – tego oczekuje rynek!

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie