Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Mamy już 509 metrów tunelu !

509 metrów – to długość tunelu wydrążonego przez Wyspiarkę. Łącznie jest już zamontowanych 170 półtorametrowych ringów i 127 dwumetrowych.

W komorze startowej, na wyspie Uznam, trwa uszczelnianie ścian.

W zakładzie STP odbywa się separacja urobku od płuczki wiertniczej. Urobek jest transportowany na miejsce składowania przy ul. Karsiborskiej, a płuczka jest ponownie wykorzystywana przy drążeniu tunelu.

W zakładzie prefabrykacji trwa produkcja segmentów obudowy tunelu. Wyprodukowane elementy są przewożone na plac magazynowy oraz w rejon komory startowej. Kontynuowana jest przebudowa i budowa sieci uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej.

Prace są prowadzone także po drugiej stronie cieśniny Świny. Z wnętrza komory odbiorczej TBM oraz z rampy i tunelu wykonywanego metodą stropową odpompowywane jest woda. Trwają roboty ziemne i konstrukcyjne na odcinku od w segmentu R1 do R16. Na wyspie Wolin również prowadzone są roboty drogowe oraz przebudowa i budowa sieci uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej.

źródło : UM Świnoujście

Zobacz podobne

Eksperci: fuzja Orlenu z Lotosem i PGNiG ułatwi transformacją energetyczną Polski

KD

Dowództwo Generalne: ćwiczenie morskie Ostrobok-21 zakończone

KM

 Przywrócono żeglugę przez Bosfor po odholowaniu statku z ukraińskim zbożem

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie