Polski Portal Morski
Aktualności

Rząd zajmie się podziałem środków na programy Interreg 2021-2027 z udziałem Polski

We wtorek rząd zajmie się podziałem środków na programy Interreg 2021-2027 z udziałem Polski. Chodzi o środki przydzielone w ramach celu drugiego polityki spójności, pn. „Europejska Współpraca Terytorialna”.

W porządku obrad wtorkowej Rady Ministrów znalazła się propozycja podziału środków na programy Interreg 2021-2027 z udziałem Polski. Jak wynika z informacji z harmonogramu prac legislacyjnych rządu, w „związku z przygotowaniami do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej Polska jest zobowiązana podzielić środki przydzielone w ramach celu drugiego polityki spójności, pn. „Europejska Współpraca Terytorialna”, przeznaczone na międzynarodowe programy Interreg 2021-2027, które będą wdrażane w ramach tego celu.”

Z informacji ze stron KPRM wynika, że Polska jest zobowiązana podzielić środki pomiędzy 9 programów współpracy transgranicznej (Polska-Saksonia, Polska-Słowacja, Południowy Bałtyk (z udziałem Polski, Niemiec, Danii, Szwecji i Litwy), Polska-Białoruś-Ukraina, Polska-Rosja, Czechy – Polska, Brandenburgia – Polska, Meklemburgia Pomorze Przednie / Brandenburgia – Polska, Litwa – Polska) oraz 2 programy współpracy transnarodowej – Region Morza Bałtyckiego (z udziałem Niemiec, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Łotwy, Litwy, Rosji, Białorusi i Polski) i Europa Środkowa (z udziałem Niemiec, Austrii, Chorwacji, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Włoch i Polski).

Źródło: PAP fot. pixabay.com

Zobacz podobne

Grupa Wyszehradzka solidarna w sprawie ochrony granic UE

BS

Ukraina: rosyjskie okręty podwodne wypłynęły z Sewastopola

JJ

Prezydent i Premier odwiedzą w czwartek teren przekopu Mierzei Wiślanej

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie