Polski Portal Morski
Aktualności Porty Technologie

Marek Gróbarczyk: Budowa terminala kontenerowego w Świnoujściu jest jedną z ważniejszych planowanych inwestycji

Budowa terminala kontenerowego w Świnoujściu jest jedną z ważniejszych planowanych inwestycji w gospodarce morskiej – mówił na antenie Twojego Radia wiceminister Marek Gróbarczyk. Odniósł się także do protestów niemieckiej branży turystycznej, która uważa, że inwestycja będzie oddziaływała na ich miejscowości wypoczynkowe.

– To jest pewna gra, która jest realizowana. Większość krajów taką grę stosuje. Przede wszystkim budowa terminalu kontenerowego podnosi atrakcyjność tej części Europy, już nie mówiąc o możliwościach rozwojowych również strony niemieckiej – uważa wiceminister Marek Gróbarczyk z Ministerstwa Infrastruktury.

Wiceminister na antenie Twojego Radia zapytany o możliwość zakupu promów zamiast ich budowy, odpowiedział:

– Nie jest to rozwiązanie, ponieważ nie istnieją jeszcze tak duże promy, a przede wszystkim nie mają takiego napędu, bo ten napęd jest LNG. Czy my to zakupimy, czy wybudujemy, to jest taki sam proces. W związku z tym, że została powołana spółka Polskie Promy, które ma dla obu armatorów realizować inwestycje, myślę że za chwilę będziemy mogli dobrą wiadomość zakomunikować. Jeszcze musimy się chwilę powstrzymać. Zresztą zostawiamy to teraz armatorom, żeby mogli się pochwalić – powiedział wiceminister Mark Gróbarczyk.

Promy miałby pływać ze Świnoujścia do Skandynawii. Na ukończeniu jest duże stanowisko promowe z którego będą mogły korzystać największe jednostki.

Źródło: twojeradio.fm fot. Port Szczecin Świnoujście

Zobacz podobne

Bezpłatne bilety Stena Line dla Ukraińców

KM

Warszawskie Wody Polskie nie zaakceptowały taryf MPWiK za wodę i ścieki

AB

Wody Polskie rozpoczynają pogotowie zimowe na Zbiorniku Włocławskim

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie