Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Remontowa Shipbuilding SA oficjalnie dołączyła do Konsorcjum PGZ-Miecznik.

Polska Grupa Zbrojeniowa SA, PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o. o. oraz Remontowa Shipbuilding SA podpisały aneks, na bazie którego stocznia z Gdańska oficjalnie dołączyła do Konsorcjum PGZ-Miecznik.

Aneks został zawarty na podstawie podpisanego 14 maja br. porozumienia, w którym powołane tego samego dnia do życia Konsorcjum PGZ-MIECZNIK (w składzie Polska Grupa Zbrojeniowa SA (lider) oraz PGZ Stocznia Wojenna sp. z o.o. (PGZ SW)) oraz Remontowa Shipbuilding SA wyraziły swoją intencję, aby docelowo sformować konsorcjum trójstronne mające na celu realizację programu MIECZNIK.

„Kolejny krok za nami – Remontowa Shipbuilding SA oficjalnie dołącza do Konsorcjum PGZ-Miecznik. To renomowana stocznia, z którą Grupa PGZ dzieli historię bogatej i owocnej współpracy. Dzisiejsze wydarzenie stanowi ważny etap przygotowań Konsorcjum do podpisania kontraktu z Zamawiającym na realizację jednego z kluczowych programów Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP” – powiedział Sebastian Chwałek, prezes Zarządu PGZ SA.

„Cieszymy się z faktu przystąpienia do Konsorcjum PGZ-Miecznik. Mamy nadzieję, że nasze kompetencje i doświadczenie Lidera Konsorcjum, budującego serię okrętów Kormoran II we współpracy ze spółkami Grupy PGZ, zaprocentuje teraz przy budowie polskich fregat, przyczyniając się do realizacji tego zadania z sukcesem” – powiedział Marcin Ryngwelski, prezes Zarządu Remontowa Shipbuilding SA.

Program pk. MIECZNIK zakłada pozyskanie dla Marynarki Wojennej trzech nowoczesnych, nawodnych okrętów klasy fregata. Te wielozadaniowe jednostki zwiększą zdolności operacyjne do realizacji zadań na morzu, co przyczyni się do zabezpieczenia szlaków żeglugowych, zwiększy bezpieczeństwo militarne i potencjał odstraszania, a także wzmocni pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

źródło: Polska Grupa Zbrojeniowa SA

Zobacz podobne

Niszczyciel marynarki wojennej USA przepłynął przez Cieśninę Tajwańską; armia Chin protestuje

BS

Charles Baker nowym Dyrektorem Generalnym DCT Gdańsk

BS

Rosyjski statek niemal utknął na polskich wodach. Załoga była pijana

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie