Polski Portal Morski
Polska Morska TV Porty Ważne

Polski Ład dla Pomorza Zachodniego. Konferencja Premiera w Porcie Szczecin

Na wspólnej konferencji prasowej z ministrem Markiem Gróbarczykiem oraz europosłem Joachimem Brudzińskim premier potwierdził i omówił największe inwestycje zawarte w Polskim Ładzie dla Pomorza Zachodniego takie jak Zachodnia Obwodnica Szczecina, droga S10 Szczecin – Warszawa, Terminal Kontenerowy w Świnoujściu oraz pogłębienie toru podejściowego doń wiodącego.

 To początek drogi do ponownego uprzemysłowienia Pomorza Zachodniego – powiedział w Szczecinie premier Mateusz Morawiecki. Z kolei europoseł Joachim Brudziński stwierdził – przypominając rządy Donalda Tuska – że „stosunkowo niedawno mieliśmy premiera, który podejmował decyzje na korzyść portów niemieckich czy holenderskich”.

Jak mówił na konferencji prasowej w Porcie Szczecin premier Mateusz Morawiecki, wielkie inwestycje przemysłowe potrzebują bardzo sprawnej infrastruktury.

Kolejne inwestycje na Pomorzu Zachodnim

Wskazał m.in. na rozbudowę terminala LNG w Świnoujściu. – To będzie jedno z głównych miejsc dostaw gazu do Polski. Ale to początek drogi do ponownego uprzemysłowienia Szczecina, Świnoujścia, Zachodniego Pomorza” – powiedział szef rządu”.

Szef rządu zapewniał m.in., że Polski Ład jest znakomitą propozycją gospodarczo-społeczną dla Pomorza Zachodniego i zapewni ponowne uprzemysłowienie regionu i wiele inwestycji. Polski Ład dla Zachodniego Pomorza to ponowne uprzemysłowienie tego regionu, a z drugiej strony tysiące mniejszych inwestycji – mówił w piątek w Szczecinie premier Mateusz Morawiecki. Wymienił m.in. rozbudowę terminalu LNG w Świnoujściu.

źródło TVP 3 Szczecin fot. ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Oficjalne otwarcie gazociągu Baltic Pipe nastąpi 27 września

BS

M. Gróbarczyk: jesienią tor wodny między Elblągiem a Mierzeją Wiślaną będzie skończony

BS

Przebudowa infrastruktury drogowo- kolejowej w Porcie Gdansk

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie